Leisi VäRKS ja VäRKSsepad täna Eesti Rahva Muuseumis

Täna õhtul kell 18 esinevad Eesti Rahva Muuseumi püsinäitusel Tartus Leisi VäRKS ja VäRKSsepad. Tasuta kontserdil, mis saab teoks sarjas “Tulevikumuuseumi hääl”, mängitakse ja lauldakse vanemaid ja uuemaid pillilugusid ning rahvalaule.

Sari “Tulevikumuuseumi hääl” on pühendatud Eesti Rahva Muuseumi uue maja valmimisele ning sarjas esinevad 44 korral tuntud näitlejad, lauljad, tantsijad ja teised oma ala professionaalid nii Eestist kui ka välismaalt. Kõik esinejad ja külastajad saavad jäädvustada oma nime annetustega, mis toetavad tulevikumuuseumis riskigruppi kuuluvate laste unistuste teostamist.

Leisi VäRKS on Leisi valla rahvakultuuri- ja arenguselts, kelle eestvõtmisel on Leisis toimunud pillimeisterdamise laagrid juba 2000. aastast. Omavalmistatud rahvapillide tutvustamiseks moodustati VäRKSsepad.

Esimest korda astusid VäRKSsepad üles 2003. aastal Leisi valla kihelkonnapäeval. Nüüdseks on esinetud Saaremaal, Hiiumaal, mandril, Baltica folkloorifestivalil ja ka kaugemal – 2005 Prantsusmaal, 2006 Hispaanias, 2007 Soomes. 2006. aastal pälvis Leisi VäRKS Eesti rahvusliku folkloorinõukogu pärimuskultuuri auhinna.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)