Krimi

Purjus jalgrattur sattus avariisse. Reedel, 12. oktoobril kella 19.21 juhtus liiklusõnnetus Kuressaares Uuel tänaval, kus alkoholijoobes jalgrattur, 22-aastane Maano sõitis ette peateel liikunud sõiduautole Opel Zafira, mida juhtis 57-aastane Heino. Jalgrattur toimetati Kuressaare haiglasse, kus talle anti esmaabi ja lubati kodusele ravile.

Eiras kohtu korraldust. Laupäeva õhtul kell 18.10 pidas politseipatrull Kaarma vallas kinni alkoholijoobes sõidukijuhi Allani (s 1974). Kuna Allani mootorsõiduki juhtimisõigus oli kohtuotsusega peatatud, siis nüüd karistatakse teda kriminaalkorras.

Nädalavahetusel registreeris Saare politsei 61 väärtegu: kaks juhtimisõiguseta ja neli alkoholijoobes sõidukijuhtimist ning kaheksa lubatud sõidukiiruse ületamist. Kuressaare politseimaja arestikambrisse toimetati kainemisele 21 inimest. Tabati 16 joobes alaealist, neist enamik Kuressaares.

Superkihutaja. 11. oktoobri õhtul kella kuue paiku märkas julgestuspolitsei patrull Valjala alevikus ebakindlalt liikuvat sõiduautot BMW. Sõiduki peatamiseks antud märguandele reageeris BMW juht kiiruse lisamisega, suundudes alevikust Kuressaare–Kuivastu maanteele.

Politseipatrull järgnes põgenevale autole, paludes lähipiirkonnas töötavatelt kolleegidelt abi põgeneja peatamiseks. Vaatamata sellele, et BMW järel sõitval patrullautol töötasid sinised ja punane vilkur, jälitatav sõiduk ei peatunud.

Sõidukile järgnenud patrull mõõtis BMW kiiruseks 233 km/h. Abipalvele reageerinud lähimad politseipatrullid blokeerisid põgeneja tee politseisõidukiga ja olid valmis kasutama sõiduki sundpeatamise vahendit  Stinger („siil“). Nähes teetõket ja järgnevat politseisõidukit, BMW juht ilmselt mõistis, et põgenemine on lootusetu ning peatus.

Politsei peatumismärguannet eiranud ja üliohtlikult kiirust ületanud auto juhiks osutus 1991. aastal sündinud Marek, kes on ka varem politsei huviorbiiti sattunud liiklusreeglite eiramise tõttu. Juhi sõnul oli ta auto ostnud tuttavalt ja kasutab seda igapäevaselt.

Tulekahju Muhus. 12. oktoobril kell 14.48 sai häirekeskus teate, et Muhu vallas Linnuse külas tuleb maja katusest suitsu. Päästjate kohale jõudes põles elumaja lausleegiga. Õnnetuspaigale sõitis 7 päästeautot. Tulekahju tagajärjel hävis laudaga kokkuehitatud elumaja, millest pool oli puidust ja teine pool kivist.

Tulekahju tekkepõhjused on selgitamisel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 30 korda, sh täna 1)