Enamik valdasid ei toeta maakonna liinivõrgu kärpimist (2)

Enamik valdasid ei toeta maakonna liinivõrgu kärpimist

 

Enamik vallajuhte ei poolda bussifirma Go Bus ettepanekuid maakonna liinivõrku kokku tõmmata, kuna sellega kaasneks elukvaliteedi langus maapiirkondades.

Pöide vallavanem Jüri Linde teatas maavanema moodustatud ühistranspordikomisjonile, et Pöide vallavalitsus ei anna kooskõlastust bussifirma ja Saare maavalitsuse poolt väljapakutud kahe liini (nr 514 ja nr 507) sulgemisele, kuid on nõus sõidupiletihinna tõstmise või soodustuste kaotamisega.

Nimetatud kahe maakonnaliini sulgemine võib tingida Pöide piirkonna laste arvu vähenemise Tornimäe põhikoolis, mis muudab kooli olukorra ebaratsionaalseks, ütles Linde. „Olematu või puudulik ühistranspordi korraldus võtab lastel võimaluse õppida koduvalla koolis ja tegeleda huviharrastusega, aitab kaasa kultuurilise isetegevuse hääbumisele, rahvaarvu vähenemisele ja äärealade tekkimisele,“ märkis Pöide vallavanem.

Torgu vallas soovib bussifirma sulgeda maakonnaliini nr 498 (Kuressaare–Iide–Kuressaare), mis tööpäevadel ja laupäeval väljub Kuressaarest kell 6.25, pühapäeval ja riiklikel pühadel kell 7. Ka soovib GoBus liinil nr 481 (väljumisega Kuressaarest kell 11.30) ära jätta nn Sääre ringi, mille mahavõtmisega kaob Läbara, Sääre, Karuste, Tammuna, Türju ja Ohesaare külast bussiliiklus sootuks.

„Arusaadavalt ei ole Sõrve liinid need, mis bussifirmale kasumit tooksid, enamasti sõidab bussijuht Sääre ringil üksi, kuid omavalitsusena peame kaitsma oma väheste kodanike huve,“ teatas Torgu vallavanema kohustäitja Tiia Kluge. Tema sõnul ei saa vald kuidagi nõustuda liini 498 ärajätmisega, samuti tuleks leida võimalus vähemalt ühe bussiliini suunamiseks Säärele mõnel päeval nädalas.

Leisi vallas ähvardab liinide sulgemine kolme liini, mille ärajätmine oleks vallavanem Ludvig Mõtlepa sõnul regionaalpoliitiliselt vale otsus.

Kõnealuseid liine kasutavad Kuressaares tööl käivad inimesed, samuti linna koolides ja ametikoolis käivad õpilased. Mõtlepa arvates oleks suured bussid mõistlik asendada väiksemate ja ökonoomsematega. „Äärmisel juhul võib kõne alla tulla liinide ärajätmine mingitel nädalapäevadel, aga see on edasiste läbirääkimiste teema,“ lausus Mõtlep.

Mustjala vallavanem Kalle Kolter teatas komisjonile, et vald ei ole liinide sulgemisega nõus ja soovitas samuti võtta kasutusele väiksema bussi.
Enamiku GoBusi ettepanekutega, mis puudutavad liinide sulgemist, ei ole nõus ka Salme vald. Orissaare vallavalitsus on kahest sulgemisele määratud liinist nõus ühe lõpetamisega. Kihelkonna vald on valmis loobuma üsna mitmest liinist, kuid nõuab samas teiste liinide jätkamist endise graafiku alusel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)