Maailmameistrid said tunnustatud

Maailmameistrid said tunnustatud

 

Selleaastased veteranide maailmameister maadluses Olev Kiirend ja noorte maailmameister jõutõstmises Rait Sagor said eile Saare maavanemalt Toomas Kasemaalt tänutäheks saavutuste eest käekella graveeringuga „Maailmameister 2007”.

Kui Eestis on räägitud, et tiitlivõitjate osas on see aasta nukram kui eelmine, siis meil midagi nuriseda ei ole. Maakonnas on koguni kaks maailmameistrit, ütles maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Raivo Peeters tänuüritust sisse juhatades.

Saare maavalitsus kinkis maailmameistritele tänutäheks väärtuslikud kellad. „Iga spordimees peab olema täpne. Kontrollaeg on oluline nii maadluses kui ka jõutõstmises,” ütles maavanem Kasemaa kinke üle andes. Kultuurkapitali ekspertgrupp lisas mõlemale sportlasele stipendiumi 5000 krooni väärtuses. Rait Sagori treener Jaan Salu sai tänutäheks maavalitsuse tänukirja.

„Poistel ei ole kerge. Võidu taga on tugev töö ja tahtmine,” sõnas jõutõstjate treener Jaan Salu, kelle sõnul oli eesmärgi nimel tööd tehtud kaks aastat.
Nüüd juba kahekordne veteranide maailmameister ja noortetreener maadluses Olev Kiirend lisas, et teda motiveerib tahtmine olla noortele eeskujuks. „Kui ma tahan olla hea treener ja et poisid mind usuksid, pean ma neile midagi näitama ka,” sõnas Kiirend, kes ütles, et tema jaoks ei ole 58-aastasena maadlemine probleem. „See on nagu jalgrattasõit, mis ei lähe kunagi meelest, kui kord oled selle juba selgeks saanud.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 42 korda, sh täna 1)