Kaheksa paremat plakatit on selgunud

Kaheksa paremat plakatit on selgunud

 

Eile valis žürii Kuressaare linnavalitsuse ja Kuressaare lastekaitse ühingu korraldatud plakativõistlusele “Sõltuvus” laekunud tööde hulgast välja kaheksa paremat.

Žürii koosseisus Raegalerii kuraator Lii Pihl, Kuresaare linnakunstnik Endla Tuutma, lastekaitsespetsialist Helle Kahm ja linnavalitsuse peaspetsialist Anu Berens otsustas auhinnad anda kaheksale omanäolisemale ja tasemelt tugevamale tööle, mitte piirduda vaid ühe võitja esiletõstmisega.

Kaupluse Bürootaevas 500-kroonise kinkekaardi saavad Lisette Toplaan (Kuressaare gümnaasiumi 7A klass), Kadi Kesküla ja Deiri Osmaljan (Saaremaa ühisgümnaasiumi 8A), Mart Vares ja Marjana Luist, Kuressaare ametikooli grupp (juhendaja Kaido Kalf). Anu Berensi sõnul ei ole see kindlasti mitte pingerida, vaid lihtsalt nimekiri paremate tööde autoritest. Kinkekaarte on kokku neli. Kui töö on valminud näiteks kahe lapse koostööna, siis on ka kinkekaart neile kahepeale.

Raamatu saavad Riin Oeselg (KG 7A), Mart Kivi (SÜG 8A), Karoliine Kallaste (SÜG 8A), Mihhail Afanasjev (SÜG 8A).

Kokku laekus võistlusele 54 tööd. Saadeti peamiselt lastejoonistusi, aga oli ka fotosid. Pea iga võistlusest osavõtja saatis hindamisele ühe töö. Eranditeks olid siin Kuressaare ametikooli grupp, kes osales 6 plakatiga, ja Rahvaliidu noored, kes saatsid 5 võistlustööd.

Kõigile osalejatele antakse tänuks tubli töö eest šokolaad (või kommikott, kui tegemist on grupitööga) ja tänukiri. Auhinnad viib žürii esindaja järgmisel nädalal ise õpilastele kätte.

Näitus võistlustöödest oli väljas Kuressaare kultuurikeskuses. Žürii on lahkelt lubanud, et kui koolid/asutused soovivad, võivad nad edaspidi näituse ka endile kaemiseks viia.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)