Uued ühiselamud ja parkimismaja said linnalt planeeringuloa

Uued ühiselamud ja parkimismaja said linnalt planeeringuloa

 

Kuressaare linnavalitsus algatas OÜ Saarlase Vara avalduse alusel eile detailplaneeringu, mis käsitleb Kuressaare ametikoolile uute kolmekorruseliste ühiselamute ja 126-kohalise parkimishoone ehitamist.

Kuressaare linnaarhitekti kohusetäitja Tuuli Org ütles Oma Saarele, et detailplaneeringu ala hõlmab Vallimaa tn 6, 8 ja 10 eramajade krunte, kogu ametikooli territooriumi ning Torni tn 9 asuvat haljasala kuni Vallimaa ja Torni tänava ristmikuni välja.

Seega on linnavalitsuse määratud planeeringu territoorium märksa ulatuslikum kui Saarlase Vara taotluses algselt märgitud ala, mis hõlmas kolme eramaja krunti Vallimaa tänaval ja striptiisiklubi Aspasia vastas paiknevat Torni 9 krunti.

Tuuli Orgi sõnul pooldab ta ise planeeringulahendust, kus ühiselamuhooned hakkaksid paiknema ametikooli enda territooriumil, mitte aga Vallimaa tänaval elumajade asemel. „Õpi-, elamis- ja puhkevõimalused peaksid olema ühes kohas koos, et ei tekiks üle tänava jooksmisi ning et ümberkaudsed elanikud oleksid rahul,“ ütles linnaarhitekti kohusetäitja.

„Oht on ka selles, et kui ühiselamu satub liiga lähedale elamupiirkonnale, hakkab see elanikke segama,“ lausus Org. „Ka praegu on ümbruskonna elanikel olnud seoses ametikooli ühiselamuga kaebusi, sest noorte melu ja vali muusika kipub inimesi häirima.“

Tuuli Orgi hinnangul on ametikooli oma krundi peal ühiselamute jaoks ruumi küll. Ühe varasema planeeringuga on ametikoolile määratud ehitusõigus Vallimaa tänava äärde 3-korruselise elamu ehitamiseks, samuti saaks uusi ehitisi paigutada ametikooli Kohtu tänava poolsele küljele, kus praegu asub vana võimla.

„Hea, kui ametikool saaks kõrvalt veel krunte juurde osta, oleks ideaalne, kui ta saaks näiteks Aspasia ära osta,“ lausus Org. Ta lisas, et kui Vallimaa tänaval siiski ehituseks läheb, siis saab seda teha oluliselt väiksemas mahus, kui praegu kavandatud.

Kuressaare ametikooli direktor Neeme Rand ütles Oma Saarele, et ametikooli olemaolev territoorium on täis ehitatud ja kavandatud 150 ühiselamukoha ehituseks seal ruumi ei jätku. Seega tuleb kõne alla ühiselamute rajamine Vallimaa tänavale.

Rand selgitas, et õpilaskodu kohtade arvu suurenemine tuleneb kooli soovist kindlustada oma kohta koolitusturul ning säilitada kooli õpilaste hulgas 30-protsendiline mandrilt tulnute osakaal. „Meie huvi on parandada õpilastele pakutavaid majutustingimusi, sest mida paremad elamistingimused, selle järgi õpilane täna jalgadega hääletab.“

Teisalt suureneb vajadus majutada senisest rohkem ka oma maakonna õpilasi, sest rahapuudusel hakatakse maakonna bussiliikluse liinivõrku kokku tõmbama.

Neeme Ranna sõnul ehitab ühiselamud erakapital, kuid majutusteenuse tarbija tuleb kooli poolt. „See on partnerlusprojekt,“ ütles Rand. 126-kohalise parkla ehitamisega ametikool seotud ei ole.

OÜ Saarlase Vara omanik Raivo Kaseorg ütles, et ta ei julge ehituse mahtusid kommenteerida enne, kui detailplaneering on kehtestatud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)