Saaremaa ralli lühendas koolipäeva (8)

Eile lõppesid Kaali põhikoolis tunnid tavalisest varem, kuna kooli juhtkond pidas vajalikuks tagada laste ohutus ning nad enne Saaremaa ralli raja läbisõitmise algust koolibussiga koju viia.

Koolijuht Enda Pormanni sõnul jäetakse ära ka laupäevale planeeritud õpetajate koolitus, sest teed on kinni ja pedagoogid kodust kooli ei pääse.
„Rallirada läheb kooli tagant ja laste koduteelt läbi, lapsed lähevad ikka kuskile nurga peale vaatama ja me ei saa igal pool õpetajatega valvata, et midagi ei juhtuks,“ rääkis Pormann Oma Saarele. Koolijuht avaldas kahetsust, et ralli korraldajad ei ole neid ega valda ralli toimumisest eelnevalt teavitanud.

Saaremaa ralli 2007 võistluskeskuse juht Valdur Kanne väitis, et eile küll Kõljala vahel midagi ekstreemset ette ei võetud. „Tegemist oli tavalise tänavasõiduga, kus kiiruseületamine on karistatav,“ märkis Kanne. Tema sõnul oli vahe vaid selles, et tavapärase võib-olla kolme auto asemel oli teedel 130 autot.

Selle, et ralli laupäeval Kõljala-kandis tavapärast elu segaks, Kanne välistas, sest kiiruskatsed toimuvad sealmail reede õhtul.

Saare maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja asetäitja Meelis Kaubi nentis koolitundide lühendamist kommenteerides, et põhikooli- ja gümnaasiumiseadus määratleb õppetunni pikkuseks rangelt 45 minutit.

Küll on aga tundide lühendamised põhjendatud koolisiseste üritustega, millega on hõivatud kogu kool, ning asjaoludega, mis puudutavad tervisekaitse nõudeid. „Koolitunde on koolides ikka lühendatud, kuid see on olnud rohkem hoiakute küsimus,“ märkis Kaubi, kelle sõnul tuleb sääraste otsuste vastuvõtmisse suhtuda mõistlikult.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)