Lubadeta sõidukijuht saadeti trellide taha (3)

Lubadeta sõidukijuht saadeti trellide taha

 

Politseile sel aastal kuus korda mootorsõiduki lubadeta juhtimisega vahele jäänud roolikeeraja saadeti kohtuotsusega 15 päevaks trellide taha. Vähemalt Saare politsei lähiajaloos on see esimene juhtum, kus kohus on kelleltki sellise õigusrikkumise eest vabaduse võtnud.

Kuressaare politseijaoskonna juhtivkontsaabel Meelis Juhandi ütles Oma Saarele, et tegemist on 1972. aastal sündinud mehega. „Ainuüksi käesoleva aasta jooksul on politseipatrull kõnealuse isiku kuuel korral mootorsõiduki roolis tabanud, kusjuures tal puudub juhtimisõigus,“ selgitas Juhandi toimunut. Tema sõnul on meest sellise õigusrikkumise eest kolmel korral rahatrahviga karistatud, kõik need karistused pole aga soovitud toimet avaldanud ja kõigele lisaks on tänase seisuga kõik need trahvid tal ka tasumata.

Politseil on õigus, juhul kui liikluseeskirjade rikkumine on olnud korduv ja kui süüdlasele määratud rahatrahv pole teda korrale kutsunud, karmima karistuse kohaldamiseks pöörduda taotlusega kohtu poole. Kohus võib süüdlast karistada kuni 30-päevase arestiga.

Vähemalt Saare politsei lähiajaloos on see esimene juhtum, kus mootorsõiduki lubadeta juhtimise eest on kedagi karistatud vabadusekaotusega. Meelis Juhandi märkis, et sääraseid senisest karmimaid meetmeid kavatseb politsei liikluseeskirjade korduvate rikkujate suhtes kasutada ka tulevikus.

„Meil on seadusjärgne õigus liikluseeskirjade korduv rikkuja politseijaoskonda toimetada ja teda seal kuni 48 tundi kinni pidada,“ rääkis Juhandi. „See aeg on piisav, et taotleda kohtult luba ja süüdlane kuni 30 päevaks trellide taha saata.“

Kohtuotsuse langetanud Kuressaare kohtumaja kohtunik Külli Mõlder ütles juhtumi kommentaariks, et seekord lihtsalt ei olnud teist valikuvõimalust. „Nüüd andis mees küll lubaduse, et ajab oma juhiload korda, kuid seda oleks ta pidanud tegema juba aasta tagasi,“ ütles ta. „Pealegi olid süüdlasel kõik talle määratud rahatrahvid tasumata ja nende eest oleksime talle varem või hiljem niikuinii pidanud asenduskaristusena aresti määrama.“

Vaata ka juhtkirja.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 40 korda, sh täna 1)