Kuuldused eluohtlikust bakterist Kuressaare haiglas on liialdatud (12)

Eile ajakirjanduses ilmunud lugu, et Kuressaare haiglas hirmutab patsiente võimalus nakatuda eluohtlikust bakterist, on meditsiinispetsialistide hinnangul üle paisutatud ning jagab väärinformatsiooni.

Kuressaare haigla kirurgiakliiniku ülemarsti Toomas Tartese sõnul on artiklis kokku pandud kaks erinevat bakterit, mistõttu on inimeste seas tekitatud asjatut paanikat. Sellega omakorda on muudetud arstide töö vähemalt järgmiseks kuuks ajaks kuni ärevuse vaibumiseni oluliselt raskemaks, leiab ülemarst.

Tema sõnul on Kuressaare haiglas eilse päeva seisuga isoleeritud kolm patsienti, kellel on diagnoositud MRSA-bakteri infektsioon, mis on keskmise raskusega haiglabakter. Tartese hinnangul ei ole tegemist millegi erilisega, haiglates tulevat seda aeg-ajalt ikka ette. Kuressaares on see tema sõnul viimasel aastal neljas samalaadne juhtum.

„Nii kaua, kui on olnud meditsiin, nii kaua, kui on haiglad ja haiged, nii kaua on olnud ka infektsioon,“ ütles ülemarst, kes ei leia, et inimesed peaksid praegu Kuressaare haiglast eemale hoidma. „Haiged inimesed on haigemajas.“

Kirurgiakliiniku ülemarsti sõnul tuleb vahet teha kahel erineval bakteril.

„Üks on meditsilliinresistentne stafülokokk (MRSA, resistentne mitmetele antibiootikumidele – toim), teine nn lihasööjabakter ehk streptokokk,“ selgitas arst. Streptokokk võib tema sõnul käituda väga agressiivselt, mistõttu on vaja tegutseda ülikiiresti, eluküsimus võib olla tundides.

Toomas Tartese sõnul on igal haiglal reeglistik, mida sellistel nakkusjuhtudel järgida – haiged isoleeritakse ning määratakse ravi.

„Personali ülesanne on vältida infektsiooni viimist üle maja laiali,“ ütles Tartes ning rõhutas, et puhtust peavad hoidma (ennekõike käsi pesema) ka patsiendid. „Naljad, et patsiendil on arsti juurde tulles vaid üks jalg pestud, ei ole väljamõeldis,“ märkis ülemarst.

Saare maavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja Madis Alliku hinnangul on Kuressaare haigla töötajad käitunud korrektselt ja vastavalt nõuetele. „Paanikaks ei ole põhjust,“ kinnitas ka Allik.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 124 korda, sh täna 1)