14-aastane pätipoiss pääseb vanglakaristusest (8)

Eile oli Kuressaare kohtumajas kohtuistung alaealise noormehe üle, kes käesoleva aasta aprillis röövis 73-aastast naist, tekitades talle kehavigastusi.

Prokuröri, kohtualuse ja tema kaitsja Harland Paasi nõusolekul toimus asja arutelu kokkuleppemenetlusega.

Kokkuleppe kohaselt ja eeldusel, et tegemist on alaealisega, nõudis prokurör noormehele kolmeaastast tingimisi vangistust üheaastase katseajaga. Kuna tegemist on 14-aastase poisiga, siis vabastati ta karistusest tingimisi, allutades käitumiskontrollile. Kohtualune on varem kohtulikult karistamata, küll aga on tal olnud kaks alkoholiseaduse rikkumist ja alaealiste asjade komisjoni poolt kohaldatud töötunnid.

Prokurör Agnes Ollema sõnul oli süüaluse tegu küll jõhker ja võigas, kuid noormehe Puiatusse või vanglasse saatmine ei muudaks ju tema tegu olematuks. Tingimisi karistusega on tal võimalik ühiskonda tagasi tulla.
Kohtuotsus kuulutatakse välja täna.

23. aprillil tungis süüalune noormees Saaremaa ühisgümnaasiumi hosteli hoovis kallale 73-aastasele naisele, põhjustades kannatanule füüsilist valu ja kergeid kehavigastusi, ning varastas vanaproualt käekoti. Kannatanu kahju koos röövitud raha ja hilisemate ravikuludega oli 5468 krooni, mis oli eilseks kohtualuse vanemate poolt kannatanule hüvitatud.

Süüdistatav küll kahetses toimepandut, kuid märkis ka, et ei pidanud ise oma taskurahast kahjutasuks midagi loovutama.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)