Ratsa- ja rattaorienteerujad lähevad metsa

Tänavused ratta- ja ratsaorienteerumise võistlused Saaremaa meistri tiitlile toimuvad eeloleval pühapäeval Kihelkonna vallas Üru metsades.

„Üru metsad on ratsa- ja rattaorienteerumiseks väga sobivad võistluspaigad rohkete teede, sihtide ja radadega, kus hobuse ja rattaga on hõlbus liikuda,“ ütles 1999. aastal Saaremaal ratsaorienteerumisele aluse pannud Aivar Kallas.

„Vaatamata praktilise ratsutamiskogemuse puudumisele, aga tänu kõrgele orienteerumisalasele professionaalsele tasemele, on kõik Saaremaa orienteerumisklubi rajameistrite rajad hästi õnnestunud.“

Raja pikkus on linnulennult umbes 10 km, mis on rahvusvahelistes standardites sprindidistants. „Kontrollpunktid ei saa siiski asuda liiga lihtsates kohtades, näiteks otse teel, väike võsas ukerdamine lisab asjale ainult võlu,“ märkis Kallas ning lisas, et ratsanik peab pidurdama tempot ja traavis või sammus võtma punkti, andes sellega ka puhkust hobustele. Kaks viimast aastat on võistlusel kasutatud elektroonilisi kiipe.

Ratsaorienteerumises võisteldakse paarides ehk kaks hobust ratsanikega, selgitas Kallas. Võistlejate varustuse ja riietuse osas on nõutud vaid kiivri kandmine, ratsapiits on lubatud takistussõidu pikkuses, riietus vaba, aga soliidne.

„Ootame kõiki Saaremaa orienteerumise ja ratsutamishuvilisi võistlusel osalema. Sel aastal mõeldakse enam ka pealtvaatajatele, nii et nende silme alt kihutavad ratsanikud läbi mitmel korral,“ kutsus Kallas kõiki veetma kaunist pühapäeva looduses spordiilu nautides.

Viidad võistluspaika juhatavad Üru–Pidula teelt. Lisainfo telefonil 56 490 503, soovitatav on registreerida.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)