Milles küsimus? (1)

Milles küsimus?

 

Üsnagi tihti on olnud kurtmist, et Kuressaares lõhutakse öösiti aknaid, istepinke, prügiurne, rüüstatakse puid-põõsaid, purskkaevu valatakse mingisugust jälkust ning tehakse veel muusuguseid sigadusi. On ilmselge, et jultunud sigatsejad tunnevad ennast öises linnas olukorra peremeestena.

On küll politsei, kaitseliit ja mitmed võõrapärase nimetusega turvafirmad, ent tolku ei miskit. Pätid-kaabakad teevad oma pättusi aina edasi. Sestap võib järeldada, et niinimetatud jõustruktuurid on avaliku korra hoidmiseks jõuetud. Tänapäevases keelepruugis – äpud!

Kuid avalik kord ja linnakodanike turvalisus tuleb ometigi tagada! See on ilmselge.

Kuna kohalikud võimukandjad ja turvalisuse eest vastutavad persoonid on üksjagu nõutud, kuidasmoodi sigatsejatega toime tulla, siis viimases hädas ja olukorrast tingituna võiks abi saamiseks pöörduda Öise Vahtkonna poole.
Jah, ennemalt valvas Öine Vahtkond Tõnismäel pronkssõdurit. Kuna seal tehti plats puhtaks – isamaalaste keelepruuk! –, siis tähendab see seda, et Öise Vahtkonna liikmed veedavad oma aega jõude.

Ent miks ja mispärast peavad nad jõude olema, kui nad võiksid Kuressaares öisel ajal avalikku korda tagada. See, kui see peaks teoks saama, oleks mitmel moel kasulik. Öisel Vahtkonnal on rohkesti kasulikke kogemusi tallel ning Saaremaa jõustruktuurid, kui neil ikka jagub tahtmist, saaksid avaliku korra tagamiseks nende käest šnitti võtta. Öise Vahtkonna liikmed seevastu õpiksid eesti keelt. Ei loe, et saarlase laulvas kõneviisis. Ikkagi eesti keel!

Kõik on, nagu kombeks öelda, läbirääkimiste küsimus. Ent asi väärib kaalumist. Selge see! Ühtlasi langeks ära vajadus siseministrile või kellele tahes märgukirja kirjutada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 30 korda, sh täna 1)