Linn taotleb riigieelarvest raha Kuressaare laululava remondiks

Linn taotleb riigieelarvest raha Kuressaare laululava remondiks

 

Kuressaare linnavalitsus läkitas riigikogu kultuurikomisjonile kirja, milles palutakse järgmise aasta riigieelarve menetlemise käigus leida täiendavalt 300 000 krooni, et remontida Kuressaare linnuse territooriumil asuv laululava. Komisjoni esimees toetab seda ettepanekut.

Linnavalitsuse kirjast võib lugeda, et eeloleva aasta 14. juunil kavatseb Eesti Meestelaulu Selts (EMSL) Kuressaare linnuse hoovis üle-eestilise meestelaulupäeva korraldada. Selle sündmusega tähistatakse EMSL-i 20.
aastapäeva, sest just 1988. aastal Kuressaares toimunud meestelaulupäeval võtsid meeskoorid vastu otsuse moodustada oma selts.
Ametlikult vormistati see otsus sama aasta 5. novembril Viljandis Ugala teatri saalis aset leidnud seltsi asutamiskoosolekul.

Kuressaare laululava ülevaatusel selgus aga, et ilma põhjaliku remondita ei ole kavandatud laulupäeva läbiviimine võimalik. Laululava remondi kogumaksumuseks kujuneb umbes 600 000 krooni ja poole sellest summast – nii on vähemalt öeldud linnavalitsuse riigikogu kultuurikomisjonile saadetud kirjas – on Kuressaare linn valmis eraldama oma järgmise aasta eelarvest. Ülejäänud 300 000 krooni loodetaksegi saada eeloleva aasta riigieelarvest.

Riigikogu kultuurikomisjoni esimees Peeter Kreitzberg ütles Oma Saarele kommentaariks, et kuigi kultuurikomisjon pole Kuressaare linnavalitsuse kirja ametlikult veel kätte saanud, on ta siiski sellest teadlik.

„Mul on olnud sel teemal vestlus EMSL-i juhatuse esimehe Jaan Otsaga,“ rääkis Kreitzberg, „ja isiklikult ma seda taotlust toetan, sest eelolevale suvele kavandatud üritus on igati tähelepanuväärne.“ Samas lisas ta, et Kuressaare on ka Eesti üks tähtsamaid turismikeskusi ja juba seetõttu peaks linna laululava korras olema.

Milline on tõenäosus, et Kuressaare linna taotlus rahuldatakse ja et riigile kuuluv Saaremaa muuseum laululava remondiks vajamineva summa järgmise aasta riigieelarvest ka saab, ei osanud Kreitzberg eile veel öelda.
„Praeguse seisuga on kultuurikomisjonile kogu Eestist laekunud mitu taotlust riigieelarvest lisaraha saamiseks ja kõik need taotlused arutame komisjonis põhjalikult läbi,“ märkis ta. „Täna (meie vestlus toimus eile – toim) pärastlõunal seisab mul ees ka kohtumine kultuuriministriga ja seal kavatsen ma Kuressaare laululavaga seonduva probleemi kindlasti tõstatada.“

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 36 korda, sh täna 1)