Kütte hind Kuressaare linnas tõuseb 11 protsenti

Kütte hind Kuressaare linnas tõuseb 11 protsenti

 

AS-i Kuressaare Soojus nõukogu otsustas eile tõsta soojusenergia müügihinda Kuressaares 501 kroonilt 556 kroonile MWh kohta. Koos käibemaksuga hakkab küte tarbijale maksma senise 591 krooni asemel 656 krooni megavatt-tund.

AS-i Kuressaare Soojus juhatuse liige Paul Leemet ütles Oma Saarele, et energiaturu inspektsioonilt eile kooskõlastuse saanud uus hind hakkab kehtima 10. jaanuarist ehk kolm kuud pärast selle kinnitamist. Hinnatõusu põhjuseks on üldine inflatsioon ja õlihinna tõus.

Leemeti sõnul on ettevõte püüdnud kütte hinda korrigeerida mitte rohkem kui üks kord aastas ja tulenevalt kütteõli hinnast võib soojusenergia müügihind nii tõusta kui ka langeda.

Soojafirma juht märkis, et tavaliselt on uus hind hakanud kehtima kuu algusest, kuid praegune majandusseis ei luba veebruari alguseni vana hinnaga jätkata. „Kui me ostame kütust kallilt ja müüme sooja odavalt, siis läheb raskeks. Oleme püüdnud müügihinda poole kuu pealt mitte muuta, aga seekord on hinnavahe liiga suur,“ ütles Leemet. „Jaanuaris on suur küttemüügi kuu ja meil läheks kaduma mitusada tuhat krooni.“

Hinna muutmine poole kuu pealt tähendab ka seda, et elanikel tuleb soojusenergia tarbimise näidud fikseerida tavapärase kuu alguse seisu asemel 10. jaanuari seisuga.

Paul Leemet ütles, et 15. jaanuarist tõuseb Orissaares soojusenergia megavatt-tunni müügihind 566 kroonilt 610 kroonile (ilma käibemaksuta).

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)