Kuressaares toimub Lionsite heategevusüritus

Seoses ülemaailmse valge kepi päevaga, mis toimub igal aastal 15. oktoobril, korraldab rahvusvahelise Lions-klubide organisatsiooni Eesti piirkond sel nädalal heategevuskampaania „Saa nägijaks!“

Kuressaare Lions-klubi sekretär Andrus Lulla ütles Oma Saarele, et üle-eestiline annetuste kogumine heategevuskampaania käigus algas eile, 8. oktoobril ja kestab kuni 14. oktoobrini.

„Seekordse heategevuskampaania eesmärgiks on vaegnägijate abistamine, samuti tahame aidata parandada vastsündinute nägemispuudulikkuse diagnoosimist,“ rääkis Lulla.

Tema sõnul toetatakse kampaania käigus korjatud annetustega Ida-Tallinna keskhaigla silmakliinikut aparaadi soetamisel, mille abil oleks võimalik märkimisväärselt parandada ennetähtaegselt sündinud laste nägemispuudulikkuse diagnoosimist.

Sellele lisaks kavatsevad lionsid oma ettevõtmisega abistada Tallinna Heleni kooli pimedate klassi punktkirja raamatute ostmisel ning Tartu Emajõe kooli abivahendite soetamisel.

„Seejuures võib Lions-klubi iga piirkondlik organisatsioon kuni 50% heategevuskampaania käigus kogutud vahenditest kasutada oma maakonna vaegnägijate abistamiseks,“ märkis Andrus Lulla.

Kuressaares on lionsitele annetusi võimalik teha Rae keskuses ja Saare Selveris. Kogu nädala vältel on neis kauplustes üleval kogumiskastid ja üritust tutvustavad plakatid ning laupäeval osalevad kampaanias ka Kuressaare Lions-klubi liikmed ise. Iga vähemalt 100 krooni annetanud inimene saab graafik Jaan Saare kujundatud Rukkilille tänumärgi, suurema summa annetajale väljastatakse aga kas hõbe- või kuldtunnistus.
Kuressaare Lions-klubis on praegu 28 liiget.

Rahvusvahelist valge kepi päeva tähistatakse iga aasta 15. oktoobril. Vastava ettepaneku tegi 1964. aastal USA president Lyndon Johnson. See päev annab nägemispuudega inimestele võimaluse ühiskonnale oma olemasolu meelde tuletada ning oma puudest tingitud probleeme ja erivajadusi kaasinimestele lähemalt selgitada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)