Kuressaare gümnaasiumi AB-koolis alustab rekordarv lapsi

Täna alustab Kuressaare gümnaasiumi koolieelikute kursus AB-kool kümnendat tegevusaastat rekordarvu õpilastega.

Tänavu avatakse viis õpilasgruppi 82 osalejaga. Varasematel kursustel on õpperühmi olnud igal aastal kaks-kolm. AB-kooli esimese lennu vilistlased on tänaseks jõudnud juba 9. klassi.

Kuressaare gümnaasiumi õppealajuhataja Anu Saabas toob suure osalejate arvu ühe põhjusena välja trendi, et lapsevanem näitab seeläbi hoolimist oma lapsest. „Last haritakse, arendatakse uues keskkonnas, valmistatakse ette eelseisvaks suureks muudatuseks, et üleminek oleks sujuvam ja meeldivam,“ põhjendas ta.

1998. aastal alustanud AB-kooli eesmärgiks on Kuressaare gümnaasiumi õpitegevuse tutvustamine, alusoskuste kujundamine edaspidiseks õppetööks, laste ettevalmistus üleminekuks mänguliselt tegevuselt õpitegevusele ning lastevanemate toetamine ja nõustamine lapse arengu suunamisel, rääkis Saabas.

„Enamik AB-kooli lõpetajatest soovib ikkagi tulla meie gümnaasiumi 1. klassi,“ märkis Saabas, samas lisades, et eelkoolitöös osalemine sisseastumisel lapsele eeliseid ei anna.

„Eelkool ei ole kohustuslik ja seetõttu ei saa me ka seal osalenuid vastuvõtul eelistada,“ selgitas õppealajuhataja. Vastuvõtt gümnaasiumisse toimub tema sõnul elukoha ja avalduse laekumise järjekorra alusel.

Esimestel aastatel aitas kursust organiseerida koolituskeskus Osilia. Alates 2001. aastast korraldab kursust AB-kooli töörühma juht, klassiõpetaja Ülle Jasmin.

„AB-kooli tegevusega on olnud seotud kõik esimese kooliastme õpetajad – kes õpetanud koolieelikuid, kes koolitanud lapsevanemaid,“ ütles Anu Saabas.

Sel aastal hakkavad koolieelikuid õpetama klassiõpetajad Reet Välisson, Sirje Mehik, Ruth Jasmin, Inga Engso ja Kristel Salumaa.

Vanemate koolituste läbiviimisel on olnud suur osa koolipsühholoog Kaja Puckil. „Vanematele on esinenud ka Kuressaare linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiu osakonna lastekaitse spetsialist Helle Kahm ja Kuressaare politseijaoskonna vanemkonstaabel, noorsoopolitseinik Maret Metsmaa,“ loetles õppealajuhataja.

Saabase sõnul tegutseti kahel esimesel aastal laupäeviti, aga kuna laupäevased pere ühistegevused olid õppetöö tõttu häiritud, toimub AB-kool nüüd nädala keskel.

Saaremaa ühisgümnaasiumi eelkooli eestvedaja Sirje Essi sõnul võetakse nende koolis juba mitmendat aastat kahte koolieelikute õpperühma kokku 54 last. Tahtjaid on igal aastal tema sõnul rohkem.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 40 korda, sh täna 1)