Kuressaare gümnaasiumi 1. klassides lubatust rohkem lapsi (11)

Kuressaare põhikooli õppenõukogu pöördus Kuressaare linnavalitsuse poole selgituse saamiseks seoses 1. klasside komplekteerimisega linna üldhariduskoolides.

Nimelt on seadus kehtestanud 1. klassi vastuvõtu ülempiiriks 24 õpilast, kuid nüüdseks on ilmnenud, et Kuressaare gümnaasiumis on kahes klassikomplektis 51 õpilast, mis teeb kolm koolijütsi üle ettenähtud piiri. Samal ajal tuli 1. septembril Kuressaare põhikooli esimesse klassi 15 poissi-tüdrukut.

Kuressaare gümnaasiumi direktor Toomas Takkis tunnistas, et ületas koolijuhina oma volitusi ja võttis selle otsuse eest vastutuse. „Paraku on elu keerulisem kui seaduste paragrahvid,“ tõdes Takkis, kelle sõnul jäi eelmisel aastal nende kooli ukse taha 20 last, kuid tänavu kolme lapse üle normi vastuvõtmise põhjused on neid peresid puudutavad ja ta ei pea õigeks neid asjaolusid ajalehes avalikustada.

Takkis märkis ka, et informeeris nimetatud üleastumisest oma tööandja esindajaid ning esitas neile oma selgitused. „Tegin ka ettepaneku järgmisel aastal korraldada esimese klassi vastuvõtt linna kodulehekülje kaudu, avalikult ja eranditeta,“ pakkus Takkis kooli sissesaamise võrdsetel alustel võimalust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 34 korda, sh täna 1)