Ametikooli noorkokk Ahti Haandi pürib parimaks Eestis

Ametikooli noorkokk Ahti Haandi pürib parimaks Eestis

 

Kuressaare ametikooli kolmanda kursuse õpilane Ahti Haandi on valitud üle-eestilise konkursi „Noorkokk 2007“ lõppvooru.

Oktoobri viimasel päeval Tallinnas toidumessil toimuvas lõppvoorus peavad mõneteistkümne kandidaadi hulgast välja valitud kaheksa noorkokka valmistama nelja ja poole tunni jooksul eel- ja põhiroa ning magustoidu, kõiki kuus portsjonit, ütles võistluse esindaja Indrek Kivisalu.

Finaalis valmistavad võistlejad samu toite, millest tehtud pildid esitati konkursikomisjonile eelvoorus, tutvustas üks Haandi juhendajatest, ametikooli juhtõpetaja Õile Aavik. Tema sõnul pidid kokaõpilased eelvoorus valmistama etteantud toidukorvi materjalidest kolmekäigulise söögikorra (põhikoostisained – räim ja tomat, seakarree, kohupiim ja õun).

Hindamiseks tuli saata lisaks piltidele retseptid, täpne valmistamise kirjeldus ning selgitus, kuidas on road seotud Eesti toiduga. „Viimasel ajal propageeritakse paljudel võistlustel just Eesti toitu,“ märkis õpetaja.
Aaviku sõnul esitas Haandi konkursile eelroana kurgilaastudele asetatud hapukoore-muretaignast lusika räimeterriiniga.

Põhiroog koosnes küpsetatud seakarreest rukki- ja nisujahukäkkide ning spinatipüreekastmega, lisandiks kihiti asetatud peet-porgand-pastinaak. Magustoiduks valmistas Kristiina Ranna õpilane Haandi karamelliseeritud suhkrus valmistatud rosina-kaneeliseguga täidetud õuna (veeretatud metspähklipurus) kohupiima- ja vaarikakastmega, kõrval suhkrukaramellist kaunistus, kirjeldas Aavik.

Õpetaja sõnul oli esialgu konkursile soovijaid rohkem, kuid paljud otsustasid sellest siiski loobuda. „Ahti on väga tubli õpilane, on huvitatud oma erialast ja tahab sellel alal töötada ka tulevikus,“ kiitis Aavik.
Ahti Haandi peab võistlusel osalemist heaks eneseteostusvõimaluseks. Selles, et tänavu ei võistelda paaris, vaid individuaalselt, leiab Haandi nii plusse kui miinuseid. „Kui saad esikoha, siis on pluss, sest tunnustatakse ainult sind,“ märkis noormees.

Möödunud aastal pääsesid Eesti peakokkade ühenduse korraldatava noorkokkade võistluse finaali ametikooli õpilased Heinrich Liis ja Tormi Sikk.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 83 korda, sh täna 1)