Laimjala vald ei nõustu bussiliinide kaotamisega

Laimjala vallavolikogu arutas eile bussifirma GoBus välja pakutud ettepanekuid bussiliine vähendada ning pidas neid Laimjala valla jaoks vastuvõetamatuks.

Volikogu leidis, et liinivõrgu kokkutõmbamise ettepanek mõjutab kõige valusamalt 92 elanikuga Saareküla piirkonda, kus see tooks kaasa bussiliikluse kadumise. „Sealt piirkonnast ei käiks läbi enam mitte ühtegi bussi,“ ütles Laimjala vallavanem Vilmar Rei, kelle sõnul läbib buss praegu piirkonda hommikul ja õhtul. „Volikogu sellist asja ei kooskõlasta, sest millega inimesed siis liikuma hakkavad,“ lausus ta.

Vallavanem sõnul sõidavad Saareküla läbiva liiniga ka päris paljud Kuressaares tööl käivad inimesed. Rei sõnul tuleks ehk kõne alla väiksemate busside kasutuselevõtt või bussiliikluse ärajätmine mõnel nädalapäeval, aga mingi liiklus peab jääma.

Vallavanem tuletas meelde, et liinileping Saare maakonna teenindamiseks on sõlmitud 2011. aastani. „Nüüd on vaevalt aasta möödas ja juba hakatakse liine sulgema, kas see asi ikka päris õige on,“ küsis Vilmar Rei.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)