Kalmistule viival teel toimub Musta Nuku üritus

Kalmistule viival teel toimub Musta Nuku üritus

 

Täna õhtul korraldab Kuressaare politseijaoskond koostöös Kuressaare noorte huvikeskusega Kudjape kalmistule ja prügimäele viival teel ürituse, mille eesmärk on praktiliselt demonstreerida helkuri kandmise vajalikkust pimedal ajal.

Ürituse kulminatsiooniks on hetk, mil suurel kiirusel liikuv buss sõidab pimedal teelõigul otsa helkurita jalakäijat kehastavale musta värvi nukule.

Kuressaare politseijaoskonna korrakaitsetalituse vanemkonstaabel Maret Metsmaa ütles, et taolist üritust korraldab politsei koostöös Kuresaare noorte huvikeskusega juba kolmandat aastat järjest.

„Igal sügisel pimeda aja saabudes soovime me, et noored praktilise tegevuse käigus ja oma silmaga näeksid, kuivõrd nähtamatu on autojuhile helkurita inimene pimedas ja kuivõrd nähtavaks muutub inimene siis, kui ta helkurit kannab,“ selgitas Metsmaa.

Ettevõtmise läbiviimiseks on noorte huvikeskus komplekteerinud kolm rühma ja tänaõhtusel üritusel peaks osalema 60–70 last. „Kõik need lapsed on neljandate klasside õpilased ja seekord on meil kokkulepe, et üritusele tuleb kaks klassi Saaremaa ühisgümnaasiumist ja üks klass Kuressaare põhikoolist,“ rääkis huvikeskuse noorsootöötaja Marjana Luist.

Noorsootöötaja lisas, et kõigile, kes üritusel osalevad, on kavas jagada helkureid. Helkuri kandmist propageerivaid üritusi on Saare politseil ja Kuressaare noorte huvikeskusel sügis-talvisel hooajal plaanis korraldada vähemalt viiel-kuuel korral.

Politsei muudab taktikat

Kuressaare politseijaoskonna komissar Aare Allik ütles kommentaariks, et sügis-talvisele hooajale on Saare politsei on planeerinud mitmeid politseioperatsioone, mille käigus kontrollitakse, kas kergliiklejad (st jalakäijad ja jalgratturid) helkurit kannavad või mitte.

„Kui varasematel aastatel oleme piirdunud sellega, et tegime õigusrikkujaile vaid hoiatuse ja jagasime neile helkureid,“ märkis Allik, „siis tänaseks on politsei oma tegevustaktikat muutnud ja lõpetab suulise manitsemise.“

Alliku sõnul kavatseb politsei kergliiklejate käitumisharjumuste mõjutamiseks edaspidi kindlasti koostada väärteomaterjalid ja olenevalt rikkumise suurusest võidakse süüdlasele määrata kuni 600-kroonine rahatrahv.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)