Ühistranspordikomisjon ootab vedajalt täiendavaid andmeid

Saaremaa bussiliikluse kriisiolukorda analüüsinud ühistranspordikomisjon soovib bussifirmalt täiendavaid andmeid ning ootab omavalitsuste arvamusi liinivõrgu kokkutõmbamise kohta.

Saare maavanema moodustatud ühistranspordikomisjoni esimees Jaan Leivategija ütles Oma Saarele, et neljapäeval koos olnud komisjon võrdles bussifirmalt regulaarselt laekunud andmeid bussiliinide majandusliku olukorra kohta. Komisjon soovib vedajalt kulude kohta täiendavaid andmeid, samuti tahab komisjon võrrelda omavalitsuste poolt makstavaid õpilasvedude toetusi.

„Oma lõpliku otsuse tegemiseks ootame ära ka kohalike omavalitsuste seisukohad liinide vähendamise kohta,“ ütles Leivategija, kelle sõnul edastas maavalitsus möödunud nädala algul kõigile omavalitsustele bussifirma GoBus ettepanekud liinivõrgu vähendamiseks ning ootab vastuseid 10. oktoobriks.

Leivategija sõnul näitavad esialgsed kalkulatsioonid, et kui omavalitsused soostuvad bussiliinide vähendamisega, jäävad pensionäride soodustused kehtima.

„Seda muidugi juhul, kui liinivõrgu vähendamise taotlus rahuldatakse täielikult, vastasel juhul tuleb soodustused üle vaadata,“ märkis komisjoni esimees, lisades, et komisjon esitab oma ettepanekud maavanemale ilmselt järgmisel nädalal.

Eelmisel nädalal saatis GoBus maavalitsusele kirja, milles viitas vajadusele korrigeerida kokku 27 liini. Varem on liinivõrgu korrigeerimine puudutanud 19 bussiliini.

Saare maavanema Toomas Kasemaa poolt 21. septembril moodustatud ühistranspordikomisjoni ülesandeks on maavalitsusele AS-i GoBus ja AS-i Harjumaa Liinid esitatud bussiliinide dotatsiooni-, piletihindade tariifi- ja liinivõrgu muudatuste taotluste põhjendatuse kontrollimine ning ettepanekute esitamine maakonna bussiliinide avaliku teenindamise lepingu muutmiseks.

Komisjoni esimees on maavanema nõunik õigusküsimustes Jaan Leivategija, komisjoni liikmed Kaarma vallavanem Ülo Vevers, Pöide vallavanem Jüri Linde, Kihelkonna vallavanem Jüri Saar, maavanema nõunik-siseaudiitor Ülle Tänav, maavalitsuse majandusosakonna juhataja asetäitja Olev Tõru ning arengu- ja planeeringuosakonna peaspetsialist Agne Peetersoo. Komisjon on nõuandva õigusega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)