Pohlak ühendaks staadioni ja ranna (3)

Pohlak ühendaks staadioni ja ranna

 

Eesti jalgpalli liidu presidendi Aivar Pohlaku sõnul on liit valmis osalema Kuressaare vana staadioni ala ideekonkursil. Näiteks võiks seal ühendada supelranna laiendamise ja staadioni. Pohlaku kinnitusel tooks rahvuskoondise varustaadion Saaremaale ka Eesti A-koondise mänge ning klubide eurosarja kohtumisi.

Eesti jalgpalli liidu president ja FC Kuressaare omanik Aivar Pohlak on hoogsalt alustanud tegevust praeguse staadioni eesti jalgpallielule säilitamise nimel.

Kuressaare linnavalitsus plaanib Väike-Roomassaare poolsaare osas välja kuulutada ideekonkursi ning Pohlaku sõnul on jalgpalliliit valmis seal osalema. Valminud on ka esmane eskiis ning asutud otsima rahvusvahelisi lisarahastamisvõimalusi.

A-koondise mängud Kuressaarde

Aivar Pohlak ütles nädalavahetusel nii Kadi raadiole, kui ka Eesti Päevalehele, et Kuressaare on klimaatiliselt parim paik Eesti koondise varustaadioni ehitamiseks.

Tema sõnul on koondis praegu suutnud klimaatiliselt ebasobivaid mänge vältida, ent juhul kui Eesti klubid edeneksid eurosarjades ning koondisele tuleks mõni novembri- või detsembrikuine kodumäng, ei oleks seda võimalik Tallinnas läbi viia.

„Varustaadion saab asuda vaid klimaatiliselt Tallinnast erinevas kohas,” selgitas Pohlak, kelle sõnul oli valida kahe variandi vahel. Kärdla ja Kuressaare variante vaagides langes valik viimasele, seda eelkõige siinse paremini arenenud jalgpallielu tõttu. J

algpallijuhi sõnul saaks ühe tingimusena ideekavandis olema ka kohustus, et vähemalt üks Eesti A-koondise mäng aastas peetaks Kuressaares. See on olnud traditsiooni varasematel aastatel ja fännid sooviksid taolist järjepidavust jätkata, kuid kahjuks ei luba tribüünide praegune olukord sinna suuremat rahvahulka peale lasta.

Lisaks on Pohlaku sõnul Eesti edukaim jalgpallur Mart Poom välja käinud mõtte, et Kuressaarde võiks lisaks kerkida ka treeningkeskus, mis tähendaks siis lisaks peaväljakule veel lisaväljakute ehitamist.

Purjekakujuline tribüün

Praeguseks on A. Le Coq Arena arhitektil Haldo Oravasel valminud esimene eskiis ideekonkursi tarbeks. Pohlaku kinnitusel on staadioni renoveerimise eskiisprojekti üks punkte see, et merelt vaadates meenutaks staadioni tribüün purjeka siluetti.

Jalgpalli liidu presidendi sõnul täidaks renoveeritud staadionihoone ka rannaga seotud funktsioone. „Rannapromenaad võiks tulla mere ja staadioni vahele, mereranna pikendus staadionini. Tribüünihoone all asuksid randa teenindavad ruumid. See on ju linna jaoks kõik positiivne,” rääkis Pohlak võimalikest arengutest.

10 miljoni eest sotsiaalmaad

Vutijuhi sõnul on ta uurinud ka selle ala linna poolt koostatud üldplaneeringut, mis näeb sel alal ette staadioni olemasolu, ning lisaks on muinsuskaitsjad Pohlaku sõnul määratlenud selle ala taoliselt, et sinna ei tohiks kerkida kõrgemaid kui kahekorruselisi hooneid, mis linnavolinike väljakäidud hotellide ehitamise mõttega kokku ei lähe.

Rääkides hinnast arvab Pohlak, et praeguse sotsiaalmaa sihtotstarbega jääks sealne hind 10 miljoni krooni kanti, samas usub ta, et isegi maa sihtotstarbe muutmisel ei tõuse hind oluliselt, kuna muinsuskaitse seisab taoliste kohtade miljööväärtuste eest kindlalt. Pohlaku arvates ei peaks maa sihtotstarvet muutma ning sel juhul oleks Eesti jalgpalli liit koostöös FC Kuressaarega valmis selle maa omandama.

„Loomulikult oleks parim, kui saaks linnastaadioni arendamise projekti teha linnaga koostöös,” ütles Pohlak, samas kinnitades, et juhul kui staadion viiakse siiski Kuressaare gümnaasiumi juurde, ei ole alaliidu jaoks jalgpalli arengut silmas pidades selles projektis osalemine mõeldav.

„Ma tõesti ei kujuta ette, kuidas oleks võimalik, et koolistaadion oleks Eesti jalgpallikoondise varustaadion. Üks on kindel, koolistaadioni peale me ei lähe,” ei näe Pohlak Kuressaarel muud võimalust kui vana staadion renoveerida.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 26 korda, sh täna 1)