Linnavalitsus lubab Saaremaa kaubamaja ehitusel jätkuda (3)

Kuressaare linnavalitsus kooskõlastas Saaremaa kaubamaja ümber- ja juurdeehitusel uute viimistlusmaterjalide kasutamise, mida ehitusprojekt algselt ette ei näinud ning mille tõttu hoone fassaaditööd vahepeal peatati.

„Kooskõlastused on tänaseks saadud, lahendused leitud ja tööd jätkuvad,“ ütles kaubamaja ehitusel ehitusjärelevalvet tegev Ösel Consultingu juhataja Ainar Viires. „Uute materjalidega on projekt saavutanud isegi parema kvaliteedi ja hoone mitte ei kannata, vaid võidab selle pealt,“ lisas ta.

Septembri teisel poolel peatas Ösel Consulting hoone Kitsa tänava ja parklapoolse osa katmise projektis mitte ette nähtud ehitusmaterjaliga.

Vastavalt ehitusprojektile on ehitusel ette nähtud kasutada põhiliselt klaasi, betooni, dolomiiti ja patineeritud vaske, mille ehitusfirma EBC Ehitus asendas aga tellija soovil halli värvitud plekiga ja Prodema plaatidega.

Viimase näol on tegemist vaigu baasil valmistatud puiduimitatsiooniga välisviimistlusplaadiga, mis kaugelt vaadates meenutab vaskplekki. Ehitusjärelevalve leidis, et kuna Saaremaa kaubamaja asub Kuressaare linna miljööväärtuslikul alal, on ehitatava hoone välisilme ehitusprojektikohane ehitamine väga oluline.

EBC Ehituse projektijuht Jaan Kõbin ütles, et tellija soovis kaasaegsemat fassaadimaterjali, kuna projektis väljapakutud vaskplekk ei anna sellist väljanägemist, nagu hoonelt aastate jooksul loodetakse. „Sellest tulenevalt pakkus arhitekt vastavalt tellija soovile välja uued viimistlusmaterjalid, mis ei ole sugugi odavamad, kuid on igati kaasaegsemad,“ lisas Kõbin.

Kuressaare linnavalitsuse peaarhitekti kt Tuuli Org ütles, et läbirääkimised ehituse tellijaga on kulgenud rahulikus meeleolus ja vastastikuses arusaamises. „Teatud kompromisse on meiega kooskõlastatult tehtud ja teatud asjade osas ka materjali vahetatud,“ lisas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 61 korda, sh täna 1)