Juhtkiri: Arstide põud (3)

Juhtkiri: Arstide põud

 

Erinevatel põhjustel, kuid peamiselt siiski madala palga tõttu, on Eesti haiglates arstide kriis. Paljud arstid vahetavad tegevusala või lähevad tööle välismaale – Soome haiglates pidavat teenima ühe nädalavahetusega siinse kuupalga, kirjutab näiteks 30. augusti Postimees.

Tänasest lehest võib lugeda, et Kuressaare haigla töötajaid välismaale minemise trend ei puuduta. Siiski – lisaks õdedele, hooldajatele ja põetajatele otsib SA Kuressaare Haigla hetkel kokku kaheksat arsti. Arstide puudus mõjutab otseselt arstiabi kättesaadavust.

Haigekassa ja sotsiaalministeeriumi korraldatud uurimuse „Elanike hinnangud tervisele ja arstiabile” tulemustest ilmneb, et eriarsti vastuvõtule pääsemiseks kuluv aeg pikeneb iga aastaga. Mitu kuud eriarsti vastuvõttu oodata on pigem reegel kui erand.

Kuidas teha nii, et head oma ala spetsialistid jääksid ja tuleksid haiglasüsteemi tööle? See on küsimus, millele peaks kiiremas korras vastuse leidma riiklikul tasandil, enne kui arstid kaotavad lootuse, et midagi paremaks läheb, ning ooteajad venivad abivajajate jaoks veelgi pikemaks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)