Tallinna Kaubamaja võib Kuivastu maantee äärde rajada uue Selveri (5)

OÜ Egille soovib algatada Roonimäe tankla lähedasele alale detailplaneeringu eesmärgiga rajada sellesse piirkonda kaubandus- ja teenindushooneid. Mitteametlikel andmetel võib planeering olla seotud uue Selveri kaubanduskeskuse rajamisega Kuressaarde.

Kaarma vallavalitsusele laekunud taotluse kohaselt soovib OÜ Egille algatada detailplaneeringu Sikassaare külas Tammepõllu ja Roonimäe tankla kinnistul.

Kaarma valla ehituse peaspetsialist Peeter Arikas ütles Oma Saarele, et vallal puudub informatsioon, mida arendaja täpselt kavandab. „Me ei tea isegi seda, kas kinnistule tulevad hulgikaubanduse või jaekaubanduse pinnad,“ lausus Arikas, kelle sõnul hakkab taotlust arutama valla arhitektuuri- ja planeerimise komisjon.

Arikase sõnul võib ta öelda vaid niipalju, et OÜ Egille teeb koostööd Tallinna Kaubamaja Kinnisvara AS-iga, kellele kuulub samas kõrval asuv Tammemetsa kinnistu. Planeeringuga soovitakse muuhulgas käsitleda kinnistule ka linnaliini bussipeatuse rajamist.

Oma Saare küsimusele, kas detailplaneeringu algatamise taotlust võib käsitada kui ettevalmistust uue kaubakeskuse rajamiseks, vastati Tallinna Kaubamaja Kinnisvara AS-i

kontorist, et tõenäoliselt küll. Praegu ootab Tallinna Kaubamaja Kinnisvara AS maanteeameti ja Kaarma valla heakskiitu piirkonna liikluslahendusele.

Tallinna Kaubamaja Kinnisvara AS-i juhataja Peeter Kütt ütles Oma Saarele, et nad on igati huvitatud piirkonna arengutest ja üheks oluliseks osaks sellest on piirkonna liikluskorraldus. „Sellega oleme tõepoolest naabritega koostöös tegelenud ning loodame, et väljatöötatav lahendus arvestab piirkonna vajaduste ja osapoolte huvidega,“ märkis Kütt.

„Kahjuks ei saa me kommenteerida võimalikke tulevikuväljavaateid täpsemalt, kuna detailplaneeringu koostamisega ei ole isegi veel alustatud,“ lisas ta.

Tallinna Kaubamaja Kinnisvara AS omandas Kaarma vallas Sikassaare külas Tammemetsa kinnistu 2002. aasta detsembris.

Peeter Küti sõnul pole tal võimalik Tallinna Kaubamaja ja Selveri edasisi kavatsusi täpsemalt kommenteerida. „Börsil noteeritud emaettevõttega samasse kontserni kuuluva ettevõttena oleme kohustatud meie tulevikuplaanid ja muud olulised teated avaldama börsi infosüsteemi kaudu,“ selgitas ta.

„Loodetavasti mõistate, et seetõttu ei saa ma vastata teie kõikidele küsimustele. Aga kindlasti teatame olulistest otsustest ja arengutest läbi börsi infosüsteemi ja seejärel saame tutvustada meie tegevusplaane ka kohalikule pressile,“ rääkis Kütt, jättes vastamata ka küsimusele Tallinna Kaubamaja võimaliku osalemise suhtes Tuulte Roosi elamurajooni kavandava uue kaubanduskeskuse hoonestusõiguse konkursil.

Igasugustest kommentaaridest enne detailplaneeringu algatamist keeldus ka OÜ Egille esindaja Raul Sink.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 36 korda, sh täna 1)