Päästekeskus tegi linnale sunniraha hoiatuse

Lääne-Eesti päästekeskus tegi Kuressaare linnavalitsusele sunniraha hoiatuse, kuna linn ei suutnud täita päästekeskuse ettekirjutust ning paigaldada Kuressaare 7. lasteaia ruumidesse 1. juuniks automaatset tulekahju signalisatsioonisüsteemi ja evakuatsioonivalgustust.

Päästekeskus annab Kuressaare linnavalitsusele ettekirjutuse vabatahtliku täitmise tähtajaks 18. märtsi 2008. Kui linn ettekirjutust täita ei suuda, tuleb maksta 15 000 krooni sunniraha.

Kuressaare linnavalitsuse haridusnõunik Õilme Salumäe ütles, et linn on ettekirjutusest teadlik ning on saanud neid varemgi nii pääste- kui tervishoiuametilt. Antud nõudmise kohta märkis ta, et firma, kelle linnavalitsus nimetatud tööde tegemiseks leidis, saab seda teha alles detsembris.

„Nimetan selliseid küsimusi vaesuse jagamiseks,“ nentis Salumäe, kelle sõnul on eelarverida ja tööde võimalik tegemine kaks erinevat asja. „Kindlasti ei alahinda Kuressaare linn teema tõsidust, kuid tihtilugu ollakse olukorras, kus enne tuleb teha hädapärasematest hädapärasemad tööd.“

Kuressaare linnavalitsus on koalitsioonileppest lähtuvalt võtnud ette linna lasteaedade renoveerimise. Praegu on käsil suuremad tööd 2. lasteaias ning otsitakse võimalusi esitada välisrahataotlusi nii 5. kui ka 1. lasteaia remondiks.

Loe ka juhtkirja

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)