Loomakliiniku rammimine ei muutnud Uue tänava liikluskorraldust (6)

Loomakliiniku rammimine ei muutnud Uue tänava liikluskorraldust

 

Kuressaare linnavalitsuse liikluskomisjon ei näe võimalust toetada Karja 3 kinnistu omaniku Margus Birkenfeldti ettepanekut paigaldada Karja ja Uue tänava ristmikule nn lamav politseinik ning muuta Karja tänav taas peateeks.

Septembri keskpaigas tegi Margus Birkenfeldt linnapeale Urve Tiidusele avalduse, milles palub abi muutmaks ohutumaks liiklus Karja ja Uue tänava ristimikul. Oma kirjas toob Birkenfeldt välja fakti, et kõnealusel ristmikul on viimase viie aasta jooksul toimunud neli suuremat teelt väljasõitu.

Viimane õnnetus toimus 16. septembril, mil politsei andmetel alaealine, joobes ja lubadeta noormees sõitis sisse Birkenfeldti loomakliinikusse.

Oma avalduses juhib Birkenfeldt tähelepanu puudulikule kõnniteele ja kitsale Karja tänavale ning palub paigaldada eelpool mainitud ristmikule künnis (tehiskõrgend vähendatud kiiruse hoidmiseks – toim), muuta Karja tänav taas peateeks ja rajada kõnnitee äärde põrkepiire.

Kuressaare abilinnapea Urmas Sepa sõnul arutati esmaspäevasel liikluskomisjoni koosolekul kõiki esitatud sooviavaldusi. „Inimlikult võttes me saame tema probleemist aru,“ ütles Sepp, kuid lisas, et lähtuda tuleb siiski seadusandlikest normidest ja eeskirjadest.

„Ükski eeskiri ei luba meil künniseid niisama tänavatele paigaldada,“ põhjendas abilinnapea, kelle sõnul on linn püüdnud olukorda juba paar aastat tagasi parandada, kehtestades mainitud teelõigul kiirusepiirangu 30 km/h ning lasknud paigaldada järsu kurvi suunale osutava märgi.

Sepa kinnitusel oli komisjoni ühine seisukoht, et mõne üksiku huligaanide pärast ei saa karistada kõiki korrektselt käituvaid liiklejaid.

Karja 3 loomakliinikut pidava Margus Birkenfeldti hinnangul on liiklusprobleemid tekkinud tänu Uue tänava rekonstrueerimisele viis aastat tagasi. Siis muudeti tänav ka taas kahesuunaliseks. Varem on oma muret sealse liikluskultuurituse kohta avaldanud ka Uue tänava elanikud. Urmas Sepa sõnul on nende poolse pöördumise arutelu plaanis edaspidi.

2003. aastal valminud Uue tänava parkla ümbruses elavad inimesed on häiritud parklas toimuvatest öistest pidudest ning tänaval toimuvatest kihutamistest. „Oleks ma teadnud, et siin sellised asjad hakkavad toimuma, ei oleks ma küll seda maad linnale müünud,“ märkis parkla kinnistu Uus 27 linnale müünud väliseestlane Ati Maripuu suve lõpul.

Kuressaare politseijaoskonna pressiesindaja Kristi Mägi sõnul teostab patrull Uuel tänaval tihedamat kontrolli, lähtudes probleemsete piirkondade analüüsist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 35 korda, sh täna 1)