Kuressaare linna ringtee remont toob kaasa uue liikluskorralduse

Kuressaare linna ringtee remont toob kaasa uue liikluskorralduse

 

Veel selle aasta sees tuleb avalikule väljapanekule Kuressaare linna ümbritsevate teede ja ringteede tulevane liikluskorraldus. Projekteerija OÜ Reaalprojekt esindaja Mikk Reieri sõnul on praeguseks põhimõtteliselt paigas, kuidas liiklus tulevikus toimima hakkab.

Roomassaarega algava ja Kellamäe ringteega lõppeva teede rekonstruktsiooniprojektiga tutvusid eile kõik seotud osapooled. Tööde teostaja, Saare teedevalitsuse juhataja asetäitja Toomas Maguse arvates jäid kõik nähtuga rahule. „Projekteerijad panevad kuu aja jooksul paberile kõik selle, mida me arutasime. Siis tuleb see juba paberi peal ja seejärel esitleme seda avalikkusele.”

Tööd esitlenud Mikk Reieri sõnul on plaan põhimõtteliselt paigas. Renoveerimise käigus muutuvad peaasjalikult ristmike lahendused. „Ringtee jääb sama koha peale, kus ta on, ristmike lahendused muutuvad. See on põhiline,” selgitas Reier, kelle kinnitusel on tööde peamiseks eesmärgiks liikluse korraldamine võimalikult hästi. „Ringtee peal on tihti ettesõitmisi, liiklus tuleb nii ära korraldada, et ei saaks risti-rästi ette sõita.” Peamiselt hõlmavad uued ristmike lahendused mahasõite ja ristmike muutmist aeglasemaks.

Toomas Magusa sõnul püütakse võimalikult palju vältida vasakpöördeid. „Võimalused on, et parempööretega lubatakse mahasõidule sisse ja välja. Aga kus see võimalik ei ole, püüavad ristmikulahendused muuta olukorra ohutumaks.” Ühe näitena tõi Magus Uus-Roomassaare tänava ja Roomassaare tee ristmiku, mis praegu on väga „kiire” ristmik.

„See ristmik näiteks muutub pisut kitsamaks, ta on natuke liiga lai,” selgitas Magus, kelle sõnul tehakse remonttöid 20-aastase perspektiiviga, mida silmas pidades toimus ristmikel ka autode loendus, mille tulemusi praegu kokku lüüakse.

Toomas Maguse sõnul on 8,4 km pikkuse tee remondi projekteerimisel püütud lähtuda sellest, et mõlemad omavalitsused, nii Kaarma vald kui ka Kuressaare linn, oleksid tulemusega rahul. „Ma tahame seda lahendada koos kohalike omavalitsustega, Kuressaare ja Kaarmaga, et oleks n-ö hundid söönud ja lambad terved,” selgitas Magus.

See aitab vältida olukorda, et edasiste kinnisvaraarendamiste puhul ei kerkiks jällegi üles teemat, et liiklus ei mahu ära ja oleks vaja ehitada uus ristmik.

Plaanijärgselt peaksid tööd algama 2008. aasta suvel ning ringtee suurremont läheb maksma 80 miljonit krooni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)