Kuressaare linn tänavu kodanike puulehti ära ei vea (2)

Erinevalt eelmisest neljast aastast ei aita Kuressaare linnavalitsus sel aastal linnakodanikel puulehti kokku korjata ega ära vedada.

Põhjuseks toodi, et vaatamata korduvatele meeldetuletustele on linnakodanikud puulehtede sekka suurtesse prügikottidesse pahatahtlikult toppinud ka oma olmeprügi, mis tuleb seega puulehtede hulgast täiendava tööna välja sorteerida.

Linna heakorra järelevalvespetsialisti Lembit Rätsepa sõnul on kahetsusväärne, et sel aastal taoline tänuväärne projekt lõpetati. „Eelmisel aastal ma kirjutasin artikleid sellest, et mängime aumeeste mängu ja paneme kottidesse ainult puulehed. Kahjuks ei olnud sellest kasu. Kui asi toimiks korralikult, küll linn selle rahapisku ka leiaks, et lehed ära koristada,” rääkis Rätsep. Samuti ei korista linn ära lehekotte, mis on jäetud tänavaserva lootuses, et keegi need sealt ära viib.

Siiski sõlmis linn kompromissina kokkuleppe Eesti Komposti OÜ-ga, et elanikud võivad ise oma kotid toimetada Kullimäe reoveepuhasti juurde nn mudahoidlasse. Kuid kindlasti tuleb sinnaviidud lehed kotist välja raputada, kuna kilekotid reostavad keskkonda.

Pakendatud lehti saab reoveepuhasti juurde tasuta tuua 15.–16. ja 22.–23. oktoobril, ning 12.–13., 17.–18. ja 26.–27. novembril.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)