Eesti Energia ja Leisi maaomaniku tüli leidis lahenduse

Eesti Energia tütarfirmal OÜ Jaotusvõrk on õnnestunud lahendada seoses Saaremaa ja Hiiumaa vahelise merekaabli paigaldamisega puhkenud tüli Leisi vallas asuva maaomanikuga.

OÜ Jaotusvõrk kommunikatsioonijuht Kristjan Hamburg ütles Oma Saarele, et notariaalselt on kokkulepe veel sõlmimata, kuid suulisel tasandil on probleem lahendatud.

“Me suutsime maaomanikuga saavutada kompromissi küsimuses, mis puudutab omanikule makstavat kompensatsiooni,” rääkis Hamburg. “Ja praegu suusõnaliselt kokkulepitud kompensatsioon on oluliselt väiksem sellest, mida maaomanik algul meilt nõudis.”

Konkreetsetest summadest ei nõustunud Jaotusvõrgu kommunikatsioonijuht kõnelema. “Esiteks pole leping veel notariaalselt kinnitatud ja pealegi on tegemist eraisikuga sõlmitud kokkuleppega,” selgitas ta keeldumise põhjuseid.

Kristjan Hamburg lisas, et uue, järjekorras juba kolmanda merekaabli paigaldamisele Saaremaa ja Hiiumaa vahel enam suuremaid takistusi pole. Tema sõnul on ligi 20 miljonit krooni maksva merekaabli projekteerimistööd juba alanud ja kohe, kui projekt on valmis, kuulutatakse välja ka riigihange.

Praegu saavad Hiiumaa tarbijad kogu oma elektri Saaremaa kaudu, kusjuures üks Soela väina põhjas olevatest kaablitest on töös juba 1970-ndate aastate algusest. Kolmanda 35-kV merekaabli paigaldamine võimaldaks Eesti Energia spetsialistide arvates oluliselt parandada Hiiumaa elektrivarustuse töökindlust.

Kuna aga kavandatava merekaabli paigaldamiseks oli osaliselt vaja kasutada ka Leisi vallas Pammana poolsaarel asuvat eramaad, siis oli maaomanikul vastavalt kehtivale seadusandlusele õigus nõuda kompensatsiooni. Vaidlused kompensatsiooni suuruse üle olidki põhjuseks, miks merekaabli paigaldamine venima hakkas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)