Soome multiinstrumentalist hakkas Valjalas ringijuhiks

Soome multiinstrumentalist hakkas Valjalas ringijuhiks

 

Valjala sõprusvallast Pirkkalast pärit pillimänguõpetaja Jarmo Moilanen alustab tänasest tööd Valjala rahvamaja ringiõpetajana.

Valjala valla kultuurijuht Anne Auväärt ütles Oma Saarele, et Moilanen hakkab juhtima muusikaringi, kus saab tutvuda erinevate löökriistade, rahvuslike rütmipillide, süntesaatori, vibrafoni ja kitarriga. Varem on mees töötanud muusikapedagoogina mitmel pool Soomes ja Nepaalis ning pannud kokku erinevaid ansambleid.

Auväärt tõdes, et vaatamata eelinfole oli Moilaneni saabumine Saaremaale paar nädalat tagasi siiski natukene ootamatu. „Meil pole enne sellist juhust olnud, et mees lihtsalt tuleb ja veab ruumi pille täis.“

Valla kultuurijuhi sõnul sattus Jarmo Moilanen Valjalasse tänu Saaremaa valla sõprussidemetele Soome ühe suurema linna Tampere külje all asuva Pirkkalaga vallaga. „Kuna ta tunneb siinseid inimesi, siis ta palus, et me aitaksime teda töökoha saamisel, ja me pakkusimegi muusikaringi õpetaja kohta rahvamajas,“ rääkis Anne Auväärt.

Palju ringirännanud mehena soovis muusik ühel hetkel rahu ja vaikust ning viis ellu oma ammuse plaani asuda elama Saaremaale. Praeguseks on ta rentinud endale elumaja Orissaare alevis.

Soomlasest multiinstrumentalist hakkab Valjalas saama tavalist ringijuhi tasu. Anne Auväärt ei osanud eile öelda, kui suur on kohalike elanike huvi täna tegevust alustava muusikaringi töös osaleda. Jarmo Moilanen on öelnud, et kavatseb Valjala muusikahuvilistest kindlasti ansambli kokku panna.

Valjala valla uue kultuurijuhi eestvedamisel alustavad sel aastal Valjala noortekeskuses hip-hopi-ring, mida juhendab treener tantsukoolist Semiir, ja näitering. Rahvamajas saab esmakordselt tegeleda line-tantsu ja pilatesega, tööd jätkavad ka kõik vanad ringid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 43 korda, sh täna 1)