Naiskodukaitse valib Saare maakonna aasta isa

Saaremaa naiskodukaitsjad valivad esmakordselt Saare maakonnas aasta isa.

Konkursi statuudi järgi peab Saare maakonna aasta isa olema väärikas Eesti vabariigi kodanik, kes on kantud rahvastikuregistris Saare maakonna elanike hulka. Aasta isa, kes võib olla ka üksikvanem, peab kasvatama vähemalt kolme last (võivad olla ka kasu- ja võõraslapsed).

Maakonna aasta isa konkursi idee algataja, Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaine Rita Loel loodab, et aasta isa konkursiga suudetakse veidigi väärtustada tugevat ja tervet saare peret, isa rolli perekonnapeana ning laste kasvatajana.

Aasta isa konkursile võivad kandidaate esitada omavalitsused, asutused-ettevõtted ja kodanikud. Kirjalikud ettepanekud koos põhjendusega tuleb saata 21. oktoobriks aadressil: Naiskodukaitse Saaremaa ringkond, Väljaku tn 5, Kuressaare 93811, märgusõnaga „Aasta isa“.

Saare maakonna aasta isa tänuüritus toimub vahetult enne isadepäeva, 9. novembril kell 16 Kuressaare raekojas, kus tunnuskirja on lubanud üle andma tulla maavanem Toomas Kasemaa. Naiskodukaitsjad kingivad aasta isale ühistööna valmiva lapiteki.

Maakonna aasta isa valimise patroon on viitseadmiral Tarmo Kõuts .
Kevadel, enne emadepäeva valisid naiskodukaitsjad Saare maakonna esimeseks aasta emaks Kihelkonna kooliõpetaja ja talupidaja Monica Kallase.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)