Muhus oli nädalavahetusel häireid elektriga varustamisel

Laupäeva hommikul saabus teade, et Muhu saarel on probleeme elektriga varustamisel, mille tagajärjel on osaliselt häiritud telefoniside ja katkenud on kohaliku Kadi raadio saadete edastamine Muhus, Hiiumaal ja Lääne-Eestis.

OÜ Jaotusvõrk Kuressaare juhtimiskeskuse juhataja Villord Laul ütles Oma Saarele, et läinud nädalavahetusel oli Muhus asuvatel kõrgepingeliinidel kaks avariid.

„Kõigepealt lülitus reede õhtul kell 17.34 isolatsiooni katkemise tõttu välja üks kõrgepingeliin. See oli väiksem katkestus, sest enamiku tarbijate jaoks, keda see avarii puudutas, suutsime me elektrivoolu taastada juba kell 17.52,“ rääkis Laul. „Vaid Viira küla elektrivarustuse taastamine võttis veidi aega ja sealsed tarbijad said voolu tagasi reede õhtul veidi pärast kella kaheksat.“

Teine ja veidi tõsisem avarii Muhus asuval kõrgepingeliinil toimus ööl vastu laupäeva. „Umbes kell pool viis hommikul saabus meile esimene signaal, et Liiva–Levalõpme liinil on juhe katkenud,“ kirjeldas Kuressaare juhtimiskeskuse juhataja toimunut. Lõplikult lülitus kõne all olev liin välja umbes kell viis hommikul.

Villord Laul ütles, et kõrgpingeliini rikke põhjuseks oli juhtme vananemine. Tema sõnul on Liiva–Levalõpme liini taga ühtekokku 322 tarbijat, nende hulgas ka Elisa mobiilsidemast, kus asub Kadi raadio saatja.

„Umbes 190 tarbijale suutsime voolu kiiresti taastada, kuid ülejäänud tarbijad, sealhulgas ka Elisa mobiilsidemast, said voolu tagasi kell 10.43,“ märkis Laul. Ta lisas, et üldse on Eesti Energial Muhu saarel 1050 tarbijat, mis tähendab, et tõsisemalt puudutas laupäeva varahommikune rike neist umbes 10%.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 10 korda, sh täna 1)