Koer räsis omaniku nähes luigepoega (8)

Koer räsis omaniku nähes luigepoega

 

Eelmise neljapäeva õhtul Mändjala rannas jalutanud paar oli võika sündmuse tunnistajaks, nähes, kuidas lahtiselt jooksev koer räsis luigepoega ja koera omanik ei teinud selle tegevuse takistamiseks midagi.

„Tegime neljapäeva õhtul kella poole kaheksa ajal Mändjala rannas hotelli Saaremaa lähedal kepikõndi,” rääkis kohalik elanik Alla, kes nägi nii luigepaari oma hallisulise pojaga kui ka vabalt jooksva koeraga jalutavat naist.

„Koera märgates muutsime suunda ja meelega ei jalutanud koera poole, sest kunagi ei tea, kuidas koer käitub. Varem on rihma otsast lahti koerad meid rünnanud ja me ei tahtnud taas sellisesse olukorda sattuda,” ütles Alla, kes eemaldudes kuulis natukese aja pärast imelikku kisa.

„See oli nagu lapsekisa ja esialgu me ei osanud mõeldagi, et seda häält võisid teha luiged,” lausus Alla, kes siis kohe tagasi pöördus ja nägi, et nendest 300 meetrit kaugemal räsis suur must koer luigepoega ning koera perenaine vaatas lihtsalt pealt ega püüdnudki looma takistada. „Vesi oli nii madal, et omanik oleks võinud koeral kaelarihmast kinni võtta ja ta ära tuua, aga kahjuks ta seda ei teinud, vaid lasi koeral lindu räsida,” rääkis naine.

„Alles siis, kui meie sinnapoole kiirustasime ja ta meid märkas, hakkas ta koera tagasi kutsuma,” kinnitas jahmunud Alla. Ka siis ei läinud omanik ise koera juurde, vaid ainult hüüdis teda. Pealtnägijate lähemale jõudes jooksis naine vastassuunas minema, samal ajal kui tema koer ikka veel lindu sakutas. „Lõpuks koer siiski järgnes omanikule,” ütles Alla, arvates, et luigepoeg paistis üsna raske ja tõenäoliselt hirmutas koera fotoaparaadi välk.

„Olime juhtunust nii šokeeritud, et ei teadnudki kohe, mida ette võtta ja kuhu helistada, sest arvasime algul, et luigepoeg on surnud, seda enam, et suured luiged ohkasid ja nutsid,” sõnas Alla, kes ei tahtnud lindu veest väljatõmbamisega veel rohkem traumeerida ja lootis, et luigepoeg on ikkagi elus.

„Selle aja jooksul, kui me politseid ootasime, hakkas haavatud ja nõrk luigepoeg esialgu pead tõstma ja siis tasapisi oma vanemate poole liikuma,” rääkis naine, lisades, et alles seejärel taipasid nad vaadata, kuhu on jäänud koeraomanik, kuid too jooksis Saaremaa hotelli suunas.
Kuressaare politseijaoskonna komissari Aare Alliku sõnul teavitasid nad juhtunust keskkonnainspektsiooni, kes sellega edasi tegeleb.

Keskkonnainspektsiooni Saaremaa büroo juhataja Tõnu Ausi kinnitusel on igal kohalikul omavalitsusel kehtestatud loomapidamise eeskirjad. „Kui tuvastatakse, et koer on luige maha murdnud, siis saab koera omanik karistada ja temalt nõutakse sisse loodusele tekitatud kahju. „Metsas ja mere ääres ei tohi koer lahtiselt joosta, väljaarvatud jahikoerad jahiajal, aga ka sel juhul kehtivad omad reeglid,” märkis Aus. „Selline juhtum on raudselt seaduserikkumine,” lisas ta.

Kaarma vallavanema Ülo Veversi sõnul peab inimene sellise situatsiooni nägemisel kindlasti politseisse helistama. „Oleme siiani koostöös politseiga kõikidele juhtumitele, kui on teatatud ohtlikust koerast, lahenduse leidnud,” märkis Vevers, nentides, et koeraomanik ei pruukinud olla üldse Kaarma valla elanik, vaid võis seal ka niisama jalutada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 59 korda, sh täna 1)