Juhtkiri: Julmus ja hoolimatus

Juhtkiri: Julmus ja hoolimatus

 

Pole saladus, et inimestel on tavaks loodusesse hoolimatult suhtuda. Tänases lehes on lugu julmast juhtumist, kus omanik lasi oma koeral segamatult luigepoega pureda.

Kuigi tuleb ette ka lemmikloomade väärkohtlemist peremehe poolt, on palju rohkem neid juhtumeid, kus oma looma küll hoitakse, aga muud looma- ja linnuliigid nagu ei väärikski head kohtlemist. Sellistest juhtumitest jõuavad avalikkuse ette vaid vähesed.

Tihti ei pea ka teo võimalikud juhuslikud pealtnägijad oluliseks sekkuda. Seetõttu väärib luigepoja räsimist pealt näinud möödakäijate reaktsioon kiidusõnu. Ainult nii jõuab info juhtunust keskkonnainspektsioonini ning loomaomanik saab heal juhul karistada ning veel paremal juhul ka oma teo sobimatusest aru.

Austus ja lugupidamine ümbritseva vastu peaks olema meile omane nii inimestevahelistes suhetes kui looduses käies. Osavõtmatu pealtvaatamine on aga julmem veel kui tegu ise – koer lähtus antud juhul loomalikest instinktidest, peremehe käitumine jäi aga kõigest inimlikust väga kaugele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)