Saaremaa noored pinksimängijad osalesid Stiga Junior Cupil

Pühapäeval, 23. septembril osales viis Saaremaa noort lauatennisemängijat Tallinnas esinduslikul rahvusvahelisel lauatenniseturniiril Stiga Junior Cup.

Turniirile oli end üles andnud koguni 140 mängijat Leedust, Lätist, Venemaalt, Soomest ja Eestist ning võistlused toimusid nii poistele kui ka tüdrukutele kuues vanuseklassis. Turniiri kõrget taset ilmestab ehk selline näide, et kuni 15-aastaste poiste klassis mängis Arnoldas Domeika, kes saavutas eelmisel aastal Leedu meeste individuaalsetel meistrivõistlustel absoluutklassis koguni hõbemedali!

Stiga Junior Cup on ses mõttes huvitava reglemendiga võistlus, et üks laps saab võistelda koguni kahes erinevas vanuseklassis – enda omas ja ka aste vanemas, kui selleks on soovi.

Kuni 15-aastaste ja kuni 17-aastaste tüdrukute klassis mängis juba neljandat aastat Topsis harjutav Eva-Liisa Kilter (Kaarma vald), kes oma klassis suutis võtta tugevalt leedu tüdrukult Petreikytelt geimi, aga ei enamat.
Kuni 21-aastaste neidude klassis võistles Liis Lõhmus (Mustjala vald), kes pidi kahes alagrupimängus paraku oma vastaste paremust tunnistama
Noormeeste arvestuses esines kõige paremini Tarmo Aav (Kuressaare linn), kellel õnnestus kuni 17-aastaste klassis võita Eestit esindanud Andres Lofitskit.

Ülejäänud alagrupikaaslased osutusid aga Aava jaoks liiga tugevaks. Näiteks loositi Aavaga ühte gruppi hilisem vanuseklassi võitja Matas Vilkas ja kolmas Algirdas Sriubas (mõlemad Leedu).

Kuni 15-aastaste klass oli vist veelgi tugevam, sest seal ei saanud ei Aav ega ka Raul Kolk (Valjala vald) ühtegi võitu. Rando Õunal (Laimjala vald) ei vedanud aga loosiga, sest ta pidi mõlemas alagrupis (kuni 17 ja kuni 21) mängima esimestena asetatud mängijatega.

Nooremas klassis oli üks vastane, kes mängis Õunaga enam-vähem samal tasemel ja keda oleks võinud võita, kuid selles mängus ei mänginud Rando taktikaliselt kõige õnnestunumalt.

Klubi tänab Saaremaa valdade spordiliitu, kelle toetus sai seekord otsustavaks teguriks, et langetasime otsuse sellele võistlusele minna.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)