Kite Kapp 2007 tõi Saaremaale 40 lohesurfarit

Kite Kapp 2007 tõi Saaremaale 40 lohesurfarit

 

Mändjala rand oli nädalavahetusel erinevatest surfilohedest kirju. Juba kuuendat korda toimus Eesti suurim lohesurfi võistlus Kite Kapp. Võistlus, kus lisaks eestlastele osalesid ka soomlased ja lätlased, sai omamoodi kurva lõpu, kuna teine võistluspäev tuli tuule vaibumise tõttu katkestada.

Saaremaa surfiklubi korraldatud võistlusel võtsid 40 lohe abil lainetel liuglemist harrastavat meest-naist üksteiselt mõõtu kahes võistlusdistsipliinis. Freestyle-võistlusel andsid kohtunikud kindla aja jooksul erinevaid elemente sooritanud võistlejale hindeid. Võistluste peakohtuniku Ergo Oolupi sõnul vaadatakse kindla elemendi sooritamise täpsust ning ka asja visuaalset külge. „Et kas on äge vaadata,” selgitas Oolup.

Teisel võistlusalal, hangtime’is, mõõdeti aega, kui kaua suudab surfar õhus püsida. Kahjuks ei tulnud teisest võistlusalast suurt midagi välja, kuna Mändjala ranna tuuled jäid taolise etteaste jaoks nõrgaks ning võistlus otsustati hoopiski katkestada. „Sellise paar-kolm meetrit sekundis puhuva tuulega jäävad õhuspüsimised hädiseks ning mingit erilist võistlusmomenti ei teki. Oleks vaja vähemalt kuuemeetrist tuult,” rääkis Oolup. Tema sõnul suudavad tublimad hangtime’is õhus püsida keskeltläbi 10 sekundit.

Peakohtuniku sõnul on Kite Kapp lohesurfi hooaja viimane võistlus, kus tehakse ka kokkuvõtteid. Samas ei ole lohesurfiga tegelevad inimesed koondunud mingisse kindlasse alaliitu ning seetõttu ei anta välja ka mingeid meistritiitleid. Saarlaste korraldatav Kite Kapp ongi kujunenud suurimaks taoliseks võistluseks Eestis.

„Alustasime kuus aastat tagasi, siis oli meil kaheksa võistlejat, kellest enamik olid soomlased,” rääkis Oolup nüüdseks juba 40 võistlejaga üritusest, kus osalevad ka soomlased ja lätlased.

Läbi aastate on võistlus toimunud erinevates Saaremaa randades, kuid peaasjalikult on püsitud ikka Mändjalas. Oolupi sõnul ei ole taolisel võistlusel kindlat toimumiskohta ja võistluspaik antakse osalejatele teada alles eelmisel päeval enne starte. Taolise käitumise tingib asjaolu, et püütakse saada täpsemat tuuleprognoosi. „Tuul peab puhuma merelt maale,” rääkis Oolup, selgitades et säärase suuna korral on näiteks ka oht väiksem, et võistleja avamerele surfab.

Peakorraldaja sõnul ei ole sobivaid randu just palju võtta, kuna lohed vajavad ka kaldal ruumi ning mitmed rannad on eravalduses. Mändjala on oma avarusega ja kasutamisvõimalusega Oolupi arvates hea koht.

Lohesurf on Oolupi sõnul üks kiiremini arenevaid veespordialasid maailmas, mis kogub harrastajaid ka Eestis, mida kindlasti näitab Kite Kapil osalejate arvukus. Kuna lohesurf jõudis Eestisse alles 1999. aaastal on Saaremaa surfiklubi üks esimesi, kes alaga tegelemise tõsisemalt ette võttis.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 42 korda, sh täna 1)