Kaunis vöö vahtralehtedest

Kaunis vöö vahtralehtedest

 

Laupäeval käis tõsine meisterdamine Kuressaare gümnaasiumi aulas. 19 võistkonda üle maakonna võtsid mõõtu taimeseades. Osaleti kahes vanuserühmas: 1.–6. klass ja 7.–12. klass. Materjal oli võistlejatele ette antud, ainult töövahendid tuli õpilastel endil kaasa võtta. Ette oli antud ka võistluse teema – „Vöö“.

Tund aega oli Kuressaare gümnaasiumi aula täis osavate näppude tegutsemist, lennukat fantaasiat ja vilkaid teostusi. Esmaseid vöö moodi asju prooviti kohe ka endi peal ära, et kas ikka püsib koos. Laual oli kastanimune, vahtralehti, oksi, kõrsi, lilli ja teab mida veel. Asjaks ära kulus kõik.

Poole aja möödudes hakkasid vööd juba jumet võtma. Kel oli niintest keritud ringid, kel pats, kel kaunistuseks lillepannal. Noortel fantaasiat jätkub. Naljakas, aga tundus, et võistlus oli nii hoos, et keegi ei proovinudki naabri pealt ideid maha vehkida. Iga töö oli omanäoline.

Siis tuli aeg, mil saali lasti mannekeenid-modellid ja äsjameisterdatud vööd läksid päriselt ka kandmisele. Küll ei tahtnud mõni suuruselt paras olla, küll ei jäänud vöö kuidagi pidama. Ent lõpuks said kõik võistlustööd modellidele ümber ja ruum jäi hoopis vaikseks. Võistlejad-meistrid lahkusid ja töid hakkas üle vaatama teravapilguline žürii.

Samal ajal rääkis klassis nr 215 Eesti meister lilleseades Reine Väli, kuidas temale võit kätte tuli. Ta jagas ka vajalikke nippe ja nõuandeid, millest tulevastel lilleseadjatel nii mõndagi kõrva taha kirjutada. Ja et teinekord on üks pilt väärt rohkem kui 1000 sõna, näitas ka Reine Tartus toimunud võistlusest slaide.

Kuigi meistri jutt oli huvitav ja innustas noori edaspidigi taimeseadega tegelema, oli võistlejate pinge ja ootusärevus nii suur, et kui Reine Väli lõpuks oma jutule punkti pani ja küsimusi ootas, kiirustasid noored hoopis aulasse tagasi.

Auväärtžürii, Gairi Pruuliga eesotsas tunnustas noorte töid ning märkis, et võrreldes möödunud aastase kingikaunistamisega on tänavused tööd mitmekülgsemad. Mõlema vanusegrupi parimaks osutusid aga just tehniliselt puhtad tööd. Ja kes teab, võib-olla saavad just neist noortest tulevased Eesti meistrid taimeseades!?

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 119 korda, sh täna 1)