Saaremaal alustas tegevust naabrivalve (1)

Eile allkirjastati Kuressaare linnavalitsuses koostööleping, mis tähistab esimese naabrivalve sektori loomist Saare maakonnas.

Eile kell 14 kirjutasid Eesti naabrivalve ühingu tegevjuht Tiina Ristmäe, Hariduse naabrivalve sektori vanem Jaan Paltser, Kuressaare linnapea Urve Tiidus ja Kuressaare politseijaoskonna vanemkomissar Kaido Vahter linnavalitsuse ruumides alla naabrivalve koostöölepingule.

Kuressaare linnavalitsus toetas naabrivalve sektori tegevuse alustamist 10 000 krooniga, politsei poolt on määratud naabrivalve kontaktisik, kellega sektori liikmed saavad vajaduse korral ühendust võtta. Hariduse naabrivalve sektorisse on kaasatud 24 perekonda.

„Kuna Kuressaare on turvaline ja rahulik paik, siis Hariduse naabrivalve sektoris keskendutakse pigem sellise olukorra säilitamisele,” ütles Eesti naabrivalve ühingu tegevjuht Tiina Ristmäe.

Eesti naabrivalve ühing on tegutsenud seitse aastat ja mandril on naabrivalvega liitunuid igas maakonnas. Kuigi saartel on naabrivalvega alustamist üritatud juba mitu aastat, on see siiani pidama jäänud elanikkonna passiivsuse taha.

Kell 18 algas naabrivalve tegevust tutvustav üritus Saaremaa ühisgümnaasiumis, kuhu olid oodatud nii uue naabrivalve sektori liikmed kui ka kõik muud huvilised.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)