Päästetöötajad viivad koolides läbi tuleohutusalaseid kompleksõppusi (4)

Päästetöötajad viivad koolides läbi tuleohutusalaseid kompleksõppusi

 

Päästetöötajad aitavad Saaremaa koolides korraldada evakuatsiooniharjutusi ning juhendavad personali, et parandada tuleohutusalaseid teadmisi kõikides õppeasutustes. Üleriigiliseks eesmärgiks on seatud jõuda kahe aasta jooksul vähemalt ühel korral igasse üldhariduskooli ja lasteaeda.

Saaremaa Päästeosakonna vanemspetsialisti Juri Zabellevitši sõnul on Saaremaal sel aastal planeeritud käia kolmeteistkümnes koolis ning teist samapalju koole jääb järgmisse aastasse.

Tuleohutusalane kompleksõppus koosneb kahest osast: personali teoreetilisest ettevalmistusest ja praktilisest evakuatsiooniharjutusest. Evakuatsiooniõppusel osaledes tutvuvad päästetöötajad hoone eripärasustega ning annavad personalile näpunäiteid, kuidas inimesed ohu korral turvaliselt hoonest välja juhtida.

„Personali ettevalmistuse juurde käib ka pulberkustuti käsitsemise õpetamine, et kõik oskaksid ja julgeksid seda vajadusel kasutada,” ütles Zabellevitš, lisades, et majast evakueerumist harjutades jälgitakse ka, kuidas lapsed majast välja jõuavad.

„Kiirus on siinkohal suhteline ja seda me ei hindagi, sest see sõltub kooli suurusest, laste arvust ja sellest, millise plaaniga kool on,” märkis ennetustöö spetsialist, täpsustades, et olulisem on see, et inimesed turvaliselt välja jõuaksid ja kuidas koolipersonal lastega hakkama saab.

„Kas suletakse enda järel uksed ja aknad, kas väljutakse majast kätest kinni hoides, kas ei teki kusagil mingeid troppe,” loetles Zabellevitš, mida päästetöötajad jälgivad, selgitades, et need on sellised väiksed asjad, mille peale lapsed ja täiskasvanud alati ei tulegi. Pärast õppust arutatakse personaliga veel läbi, mida saaks paremani teha, et tagada laste turvalisus.

„Üritame anda koolidele ja lastele hästi objektiivset tagasisidet ja selgitada, miks selline õppus vajalik on. Loodetavasti saavad ka kõik õppeasutused selle ettevõtmise vajalikkusest aru ja jätkavad koostööd meiega ka järgnevatel aastatel,“ ütles Zabellevitš.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 37 korda, sh täna 1)