GoBus ähvardab Saaremaa liiniveolepingu üles öelda (10)

GoBus ähvardab Saaremaa liiniveolepingu üles öelda

 

AS GoBus võib lõpetada Saare maavalitsusega sõlmitud liinilepingu Saare maakonna bussiliinide teenindamiseks, kui riik ei leia vahendeid liinide täiendavaks doteerimiseks.

AS-i GoBus nõukogu esimees Aivo Pärn (fotol) ütles Oma Saarele, et ettevõtte nõukogu kaalub Saare maavalitsusega sõlmitud liiniveolepingu lõpetamist. „Järgmisel nädalal otsustame, kui palju meil on Saaremaal reisijate vedamiseks raha juurde vaja ja kui maavalitsus ütleb, et raha ei ole kuskilt võtta, siis peame välja saatma lepingu lõpetamise kirja.“

Aivo Pärna sõnul ei ole GoBus Saare maakonnas liinilepingu hanke võitmiseks bluffinud, vaid käitunud Eestis toimivate tavade järgi. „Me ju alguses küsisime suuremat hinda, aga esialgsed pakkumised lükati tagasi ja ka maavalitsuse tegelased ütlesid, et pole mõtet kõrgemat pakkumist teha, pigem on mõtet raha hiljem juurde taotleda,“ rääkis Pärn.

„Viimased viis või isegi kümme aastat ongi olnud hea tava, et mingi osa rahast on hiljem juurde taotletud ja lepingus on täiesti kirjas, et põhjendatud juhtudel võib raha juurde küsida.“

Aivo Pärn märkis, et kui uus minister välistab raha juurdeküsimise ning nõuab lepingus oleva tariifi järgimist, siis GoBus käitub lepingupartnerina ja lõpetab sellise lepingu.

21. septembril moodustas Saare maavanem Toomas Kasemaa nõuandva õigusega ühistranspordikomisjoni, kuhu kuuluvad Saare maavalitsuse ja kohalike omavalitsuste esindajad. Komisjon loodi seoses bussiettevõtetelt laekunud avaldustega, mis näitavad ettevõtete süvenevat kahjumit liiniveolepingu täitmisel.

Komisjoni ülesandeks on vedajate esitatud bussiliinide dotatsiooni, piletihindade tariifi ja liinivõrgu muudatuste taotluste põhjendatuse kontrollimine ning ettepanekute esitamine bussiliinide teenindamise lepingu muutmiseks.

Sel nädalal tegi GoBus Saare maavalitsusele uue kirja ettepanekuga kaotada maakonnaliinidel kõik seadusest mittetulenevad soodustused ja korrigeerida kokku 27 liini.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 65 korda, sh täna 1)