Eile pärastlõunal jõudis linnavolikogu kompromissile määruse osas, mis puudutab alkoholimüügi täiendavate piirangute kehtestamist Kuressaare linnas.
Linnavalitsus oli volikogule kinnitamiseks esitanud alkoholimüügi piirangute määruse eelnõu, mis nägi ette järgmisi muudatusi: alkoholi tohib müüa vähemalt 50-m2 müügisaali pinnaga kaupluse eraldi osakonnas või eraldi letis, kus pakutakse vaid alkoholi ja tubakatooteid.
Sellele ettepanekule tegi kultuurikomisjon omapoolse parandusettepaneku, mille kohaselt kehtestatakse alkoholi müüvatele poodidele veel täiendavad ruumilised ettekirjutused.
Kultuurikomisjoni ettepaneku kohaselt tohib alkoholi tulevikus müüa kaupluse eraldi osakonnas või letis, mis on kaupluse ülejäänud müügisaalist eraldatud 2-meetrise seinaga. Mis aga puutub sellesse nn eraldusseina, siis selle kohta on uues määruses öeldud, et see võib olla kas eraldi ehitatud sein või mingi muu liikumist takistav tõkestus – näiteks võib selleks seinaks olla mõni vähemalt 2-meetri kõrgune kaubariiul.
Selle kultuurikomisjoni parandusettepaneku poolt hääletas 10 rahvasaadikut, vastu oli kuus, erapooletuid ei olnud. Üldse osales eilsel linnavolikogu istungil 16 rahvasaadikut.
Piirang ikkagi kella neljast öösel
Mis puudutab nn Tarvise-Pao ettepanekut keelustada alkohoolsete jookide müük baarides ja toitlustusettevõtetes alates kella kahest öösel, siis see ettepanek hääletati peamiselt valitsuskoalitsiooni kuuluvate volikoguliikmete poolt maha, kuigi keskerakondlasest linnavolinik Arvo Ader nõudis selle punkti eraldi hääletamist.
Kuressaare linnavolikogu kiitis heaks linnavalitsuse esitatud ja kultuurikomisjoni toetatud ettepaneku, mille kohaselt ei tohi alkoholi lõbustusasutustes müüa alates kella neljast öösel.
Kõige suuremaks muudatuseks Kuressaare linnas alkoholimüüki reguleerivas uues määruses on see, et nüüdsest on kogu alkohol – olgu see lahja või kange – võrdsustatud ja kõik piirangud kehtivad kogu sortimendi kohta.
Viskasid mõnusalt Bocki õlut
Alkoholimüügi uue määruse arutelu oli eilsel linnavolikogu istungil küllaltki keevaline ja kogu loo tegi veidi tragikoomiliseks, et see toimus ajal, mil raekoja – see koht, kus linnavolikogu istungeid peab – akende all väiksem õrnema soo esindajatest seltskond mõnusat ilma nautis ja 1,5-liitrist Bocki õlut rüüpas. Mõni linnavolikogu liige isegi jäädvustas selle stseeni oma mobiiltelefoni kaameraga.
Kultuurikomisjon toetas enamushäältega piirangu kehtestamist alates kella kahest öösel!
esimees otsustas teisiti – ju tema hääl sii srohkem maksab
tuletame siis meelde, kes on “kompromissi” (?!) poolt: koalitsiooni kuuluvad linnavolinikud Jaan Lember (Kuressaare põhikooli direktor), Tiit Sarapuu (Saare Kaluri juhataja), Enn Rettau (pensionär), Toomas Kuris (hulgikaupmees), Anti Toplaan (kirikuõpetaja), Viljar Aro (Saaremaa ühisgümnaasiumi direktor), Sille Väli (perearst), Helle Karu (Tuulte Roosi lasteaia juhataja), Toomas Takkis (Kuressaare gümnaasiumi direktor).
Helle Karu juhitav volikogu sotsiaalkomisjon ja Jaan Lemberi tüüritav kultuurikomisjon olid eelnevalt pooldanud müügipiirangut kella kahest, seega läksid Karu ja Lember eilsel hääletusel komisjoni sooviga vastuollu.
Alkoholi müügipiirangule alles kella neljast olid vastu Ahti Viilup, Arvo Ader, Tiiu Aro, Laine Tarvis ja Lea Kuldsepp, erapooletuks jäid Bruno Pao ja Piret Pihel. Viis volinikku ei osalenud hääletuse ajal istungil.
Olen ikka ja jälle imestanud, et kus meie linnaisade-emade silmad on. nende akende all ju visatakse napsu päevast päeva – nad peavd suisa pimedad olema kui ei näe. Ja Raekoda pidada esindushoone olema – vaadake korraks trepikäiku, mis Raekeldrisse viib – sellest on saanud avalik prügikast. Linnapea ise naisterahvas, temal peaks ju selliste asjade suhtes ometigi ergem närv olema.