Alkoholimüügi piirangute osas Kuressaares leiti kompromiss (4)

Eile pärastlõunal jõudis linnavolikogu kompromissile määruse osas, mis puudutab alkoholimüügi täiendavate piirangute kehtestamist Kuressaare linnas.

Linnavalitsus oli volikogule kinnitamiseks esitanud alkoholimüügi piirangute määruse eelnõu, mis nägi ette järgmisi muudatusi: alkoholi tohib müüa vähemalt 50-m2 müügisaali pinnaga kaupluse eraldi osakonnas või eraldi letis, kus pakutakse vaid alkoholi ja tubakatooteid.

Sellele ettepanekule tegi kultuurikomisjon omapoolse parandusettepaneku, mille kohaselt kehtestatakse alkoholi müüvatele poodidele veel täiendavad ruumilised ettekirjutused.

Kultuurikomisjoni ettepaneku kohaselt tohib alkoholi tulevikus müüa kaupluse eraldi osakonnas või letis, mis on kaupluse ülejäänud müügisaalist eraldatud 2-meetrise seinaga. Mis aga puutub sellesse nn eraldusseina, siis selle kohta on uues määruses öeldud, et see võib olla kas eraldi ehitatud sein või mingi muu liikumist takistav tõkestus – näiteks võib selleks seinaks olla mõni vähemalt 2-meetri kõrgune kaubariiul.

Selle kultuurikomisjoni parandusettepaneku poolt hääletas 10 rahvasaadikut, vastu oli kuus, erapooletuid ei olnud. Üldse osales eilsel linnavolikogu istungil 16 rahvasaadikut.

Piirang ikkagi kella neljast öösel

Mis puudutab nn Tarvise-Pao ettepanekut keelustada alkohoolsete jookide müük baarides ja toitlustusettevõtetes alates kella kahest öösel, siis see ettepanek hääletati peamiselt valitsuskoalitsiooni kuuluvate volikoguliikmete poolt maha, kuigi keskerakondlasest linnavolinik Arvo Ader nõudis selle punkti eraldi hääletamist.

Kuressaare linnavolikogu kiitis heaks linnavalitsuse esitatud ja kultuurikomisjoni toetatud ettepaneku, mille kohaselt ei tohi alkoholi lõbustusasutustes müüa alates kella neljast öösel.

Kõige suuremaks muudatuseks Kuressaare linnas alkoholimüüki reguleerivas uues määruses on see, et nüüdsest on kogu alkohol – olgu see lahja või kange – võrdsustatud ja kõik piirangud kehtivad kogu sortimendi kohta.

Viskasid mõnusalt Bocki õlut

Alkoholimüügi uue määruse arutelu oli eilsel linnavolikogu istungil küllaltki keevaline ja kogu loo tegi veidi tragikoomiliseks, et see toimus ajal, mil raekoja – see koht, kus linnavolikogu istungeid peab – akende all väiksem õrnema soo esindajatest seltskond mõnusat ilma nautis ja 1,5-liitrist Bocki õlut rüüpas. Mõni linnavolikogu liige isegi jäädvustas selle stseeni oma mobiiltelefoni kaameraga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)