Tallinn kaebas saare vallad kohtusse

Tallinn kaebas saare vallad kohtusse

 

Tallinna linnavalitsus on otsustanud käia kohtuteed omavalitsustega, kes ei tasu pealinnale Tallinna koolides-lasteaedades käivate laste eest raha. Saaremaalt on kohtukulli ette astumas Kaarma ja Mustjala vald.

Tallinna haridusameti info peaspetsialist Leini Jürisaar ütles Oma Saarele, et Tallinna linn pöördus kohtusse, kuna senised nõudmised arved tasuda pole andnud tulemusi ja kohalikud omavalitsused on keeldunud arveid tasumast. Tallinn esitas kaebused 2. augustil 2007 ning selle, millal kohtuistungid toimuvad, otsustab Tallinna halduskohtu Pärnu kohtumaja, mis kaebusi menetleb.

Jürisaare sõnul puudutab nõue Kaarma ja Mustjala valla 2002. ja 2003. aasta tasumata arveid ning seda lasteaiateenuse osutamise eest. „Kaarma vald on Tallinna linnale võlgu 131 412 krooni ning Mustjala vald 81 132 krooni,“ sõnas Jürisaar, kelle sõnul puudutab vaidlus kuute Kaarma ja kolme Mustjala valla last.

Kaarma vallavanemale Ülo Veversile ei tulnud Tallinna linna radikaalne käik üllatusena. „Me oleme olnud kirjavahetuses ja teame antud probleemi,“ märkis ta. Vevers ei usu, et oleks olemas peresid, kus ema-isa elavad Kaarma vallas, laps aga käib omapäi pealinna lasteaias. Ta on veendunud, et ehkki igaühel on õigus valida, millise omavalitsuse piirkonnas ta elab, peaks pered ennast ka elanikeregistrites vastavalt elukohale määratlema.

„Kui peaks aga juhtuma, et Tallinna lasteaias käimine on möödapääsmatu – on siis tegemist vanavanemate juures elamise või erivajadusega lapsega –, on vald nende laste eest ka maksnud, kuid sõlminud enne vastava omavalitsusega lepingu. See puudutab ka Saare maakonna omavalitsusi. Kuressaare linnaga on meil olemas ühtne haridusruumi leping, kuid meie lapsi käib ka teiste valdade päevakodudes,“ rääkis Vevers. Kaarma vallajuhi sõnul vaadatakse iga lapse probleemi ikka eraldi ja kui just selles lasteaias käimine on möödapääsmatu, siis vald ka maksab, kuid tasumise eelduseks on eelnevalt sõlmitud leping.

Mustjala vallavanem Kalle Kolter ei olnud eilseks veel Tallinna linna otsusest kuulnud. „Minuni see info veel jõudnud ei ole, ei oska kommenteerida,“ märkis ta. „See probleem on aastakümneid vana ja rohkem ma seda asja ei kommenteeri,“ oli Kolter napisõnaline.

Jürisaare teada käib Tallinna lasteaedades lapsi peaaegu kõigist Saare maakonna valdadest, sh näiteks Kihelkonna, Kärla, Laimjala vallast ning Kuressaare linnast, ning kõik omavalitsused tasuvad nende valla lastele osutatud lasteaiateenuse eest Tallinna haridusameti esitatud arvete alusel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)