Saaremaa kaks postkontorit alustavad BIG-i laenude vahendamist

Alates 1. oktoobrist hakkavad Kuressaare ja Orissaare postkontor pakkuma Balti Investeeringute Grupi panga (BIG) tarbimislaenu teenuseid.

Eesti Posti kommunikatsioonijuht Kaido Padar ütles Oma Saarele, et tegemist on pilootprojektiga, millega esialgu on haaratud Eesti Posti lääneregiooni kuus suuremat postkontorit Kuressaares, Orissaares, Kärdlas, Haapsalus, Lihulas ja Märjamaal.

„Praegu Eesti Post tegelebki sellega, et leida uusi teenuseid, mida elanikkonnale pakkuda või vahendada,“ rääkis Padar. Samas lisas ta, et kuna postipank on juba mõnda aega edukalt tegutsenud, siis pole pangandusteenuste osutamises nende firma jaoks midagi uudset.
„Tõsi, laenude pakkumise-vahendamisega pole Eesti Post varem tegelenud,“ jätkas Padar. „Seepärast me otsustasimegi selle uue teenuse pilootprojektina esialgu vaid ühes regioonis käivitada.“
Eesti Posti kommunikatsioonijuhi sõnul toimub praegu klienditeenindajate väljaõpe ning esialgse kava kohaselt peaks pilootprojekt vältama kaks kuud. „Hetkel küll ei oska öelda, kas me kahe kuu möödudes sellega ka jätkame,“ märkis Padar. „Kõik oleneb sellest, kuidas see teenus elanikkonna poolt vastu võetakse.“

BIG on 1992. aastal asutatud Eesti kapitalil põhinev pank, mis on Baltimaades universaalpankade ja liising-firmade järel üks suurimaid spetsialiseerunud laenuandjaid eraisikutele ja ettevõtetele. Ettevõte annab tööd 354 inimesele.

Käesoleva aasta 30. juuni seisuga oli BIG-i bilansimaht 2,3 miljardit krooni, panga väljastatud laenude maht ulatus 1,6 miljardi kroonini ja aktiivseid laenulepinguid oli umbes 74 000.
BIG-i võlakirjad on noteeritud Tallinna ja Stockholmi börsil.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)