Pootsman Uno Õunaid püüdis Eesti rekordkala (2)

Pootsman Uno Õunaid püüdis Eesti rekordkala

 

Vahemeres Tallinki laeval Fantaasia pootsmanina töötav kuressaar-lane Uno Õunaid (49) püüdis kodulinnas puhkusel viibides eile Suurlahest 30 meetrit kaldast paari meetri sügavusest veest võrguga 2,380-kilose ning 45 sentimeetri pikkuse hõbekogre.

Nii suurt hõbekokre pole Eestis keegi varem veekogust kaldale toonud. Seitse aastat tagasi püüti Emajõest 2 kilo ja 55 gramm kaaluv hõbekoger. Eilsest võib Uno Õunaid end kindlalt Eesti rekordiomanikuks pidada.
„Varemgi olen Suurlahest hõbekokri saanud. Need on enamikus 1,2–1,4-kilosed. Kirjanduse andmeil on selles mõõdus kalad kümneaastased. Rekordkala vanuseks võib hinnanguliselt anda 15-20 aastat. Võtsin kalast Tallinna saatmiseks ühe uime ja soomuse. Eks seal tehakse ka vanus kindlaks.

Suurlahes võib püüda hästi suuresilmalise, 130-millimeetrise võrguga. Sinna oli ta end mässinud,“ kommenteeris juba 8–9-aastasena esimese kalaretke teinud Uno Õunaid.

Eile Saaremaa keskkonnateenistuses purakat hõbekokre demonstreerinud kalamees ütles, et püütud rekordkala teeb tunde väga heaks. Küsimusele, kas keskkonnateenistus või -ministeerium püüdjat ka premeerib, vastas õnnelik kalamees, et seda ta küll ei usu.
„Heameel on sellest, et mina ta välja püüdsin. Endale ma seda ei jätta ei soovinudki. Mõte oli see kusagile akvaariumisse anda, aga kahjuks heitis koger enne hinge,“ oli Õun-aial kahju sellest, et oma kavatsust ellu ei suutnud viia.

Tänavune aasta on haruldaste kalade väljapüügi poolest üldse eriline olnud. Juunikuu alguses sattus Unguma lahes Reimo Saarkoppeli mõrda haruldane merisutt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 102 korda, sh täna 1)