Juhtkiri: Mida teha? (1)

Juhtkiri: Mida teha?

 

Tänasest lehest loeme, et Saare maakonnas on kõige ohtlikumad teelõigud Kuressaare–Kuivastu maanteel ja Kuressaare–Võhma–Panga maan-teel. Just seal on viimastel aastatel juhtunud kõige rohkem niisuguseid liiklusõnnetusi, milles inimesed vigastada on saanud.

Pole ka imestada, et enim liiklusõnnetusi juhtub Kuressaare–Kuivastu maanteel – tegemist on ju pikima ja tähtsaima maanteega maakonnas, mida kasutavad päeva jooksul kõik praamilt tulevad ja sinna kiirustavad sõidukid. Liikluskultuuri iseloomustavad tavapärased näitajad Kuressaare ja Kuivastu vahel on kolmerealine liiklus, kurvis möödasõidud ning muud ohtlikud manöövrid, rääkimata kiiruse ületamisest. Hukkunute ja vigastatute arv kasvab Eestis iga aastaga, Saaremaal ei ole asjad sugugi teistmoodi. Ainuüksi eelmisel kuul sai Saaremaa teedel liiklusõnnetustes vigastada 21 inimest.

Kui suudaksime olla ettevaatlikud ja tähelepanelikud ning kaasliiklejaid rohkem respekteerida, muudaks juba see liikluse meie teedel tunduvalt turvalisemaks. Ehk tasuks proovida?

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)