Enim õnnetusi juhtub Kuivastu maanteel ja Võhma–Panga maanteel

Saaremaa kõige ohtlikumad teelõigud on Kuressaare–Kuivastu maanteel ja Kuressaare–Võhma–Panga maanteel. Nendel teelõikudel on viimastel aastatel juhtunud kõige rohkem liiklusõnnetusi, milles inimesed viga on saanud.

“Inimvigastuste ja hukkunutega liiklusõnnetused on koondunud maanteede osas eelkõige Kuressaare–Kuivastu maanteele juba seetõttu, et tegemist on maakonna pikima põhimaanteega,” kommenteeris Kuressaare politseijaoskonna komissar Aare Allik. Kuivastu maanteele järgnevad Kuressaare–Panga maantee ja Kuressaare–Sõrve maantee.
Kuressaare–Kuivastu maanteel on seitsme aasta jooksul registreeritud viis rasket liiklusõnnetust, lisaks kaks Kuressaare ringteel. Kuressaare–Võhma–Panga maanteel on viimase viie aasta jooksul olnud neli rasket liiklusõnnetust.

Aare Alliku sõnul ei ole politseil andmeid kõikide toimunud õnnetuste kohta, küll aga peetakse eraldi ranget arvestust liiklusõnnetuste osas, millega kaasnevad inimeste vigastused ja hukkumised. Registreerimata jäävad sellised liiklusõnnetused, kus juhid saavad omavahel süü osas kokkuleppele ja pöörduvad kindlustusse.

Komissar Alliku kinnitusel peetakse liiklusõnnetuste toimumiskohtade ja asjaolude osas politseis eraldi arvestust ning kasutusel on maakonna kaart, millele on kuvatud ajavahemikul 2002–2006 toimunud inimvigastuste ja hukkunutega liiklusõnnetused. Nii saab maakonnas eristada enimohtlikke teelõike ning jaoskonnas on loodud eraldi liikluspatrull, kelle töö suuresti tuginebki kirjeldatud analüüsi kasutamisel.
Maanteeameti info kohaselt on Saare maakonnas selle aasta kaheksa kuuga toimunud 53 liiklusõnnetust, milles on hukkunud neli ja kannatada saanud 100 inimest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)