Muhu ja Pöide noored käisid Hiiumaal nukuteatris

Muhu ja Pöide noored käisid Hiiumaal nukuteatris

 

Muhu ja Pöide noortekeskuse nukuteatrihuvilised said nädalavahetusel osa Hiiumaal Kärdlas toimunud nukuteatrite festivalist Suur Sirmik V.

Muhu noortekeskus eesotsas juhataja Arnek Grubnikuga ja Muhu muuseumi üritustekorraldaja Helen Pihl tegid koostööga algust juba möödunud aasta sügisel. Praeguseks on Muhus Heleni juhendamisel juba aasta töötanud noorte muinasjuturing.

Et saada uusi ideid, stiimulit edasitegutsemiseks, näha teisi tegijaid ja avardada silmaringi, otsustati sõita 14. ja 15. septembril Hiiumaal toimunud nukuteatrite festivalile Suur Sirmik V, mille entusiastlik peakorraldaja Lea Sibul-Poola oli üllatuseks väga kõrges eas daam. Kuna Helen Pihl on Muhu muuseumitöö kõrvalt ka Pöide kultuuritöö kuraator, kutsuti kaasa ka Pöide noortekeskuse noored ja allakirjutanu.

Liiati kavatsevad ka Tornimäe noored sel aastal oma nukuringi luua. Nii sõidetigi Hiiumaale kahe sõiduautoga, kaasas 5 noort Muhust ja 4 noort Pöidelt.

Hiiu saarel leidsime peavarju Kärdla linna noortekeskuses. Nagu Kuressaareski, on Kärdlas noorte käsutuses mitu ruumi, mis olid vahvasti seinamaalingutega kaunistatud. Kärdla noortekeskus kutsus oma külalised ka 14. septembri õhtul vanas Villaaidas toimuvale diskole. Noorteüritustest toimus Kärdlas sel laupäeval veel paralleelselt ekstreem-spordipäev, kus ka mõni meie omadest jõudis uudistamas käia.

Põhieesmärgiks olnud nukufestivali esimene etendus jäi meil nägemata, sest sel ajal me alles sõitsime. Esimese päeva etendustest Kärdla kultuurikeskuses meeldis noortele enim nukuteatri Kehra Nukk esitatud Ira Lemberi „Argpüksid“, mida taheti kohe ka ise mängida.

Teise festivalipäeva etendused toimusid Kärdla pisikeses hubases nukuteatris, mis oleks võinud seekord küll kummist olla, sest teatrihuvilised mahtusid vaid vaevu saali.

Teise päeva etendustest meeldis noortele enim Hagudi kooli (Raplamaa) nukuringi etendus D. Rodgersi „Pöialpoisi lugu“, mis oli lühike, lustakas, naljakas, lihtsalt kokku pandud ja hästi mängitud. Muljet avaldas ka Kärdla nukuteatri väga kuninglikult ja toredasti mängitud vendade Grimmide klassikaline „Okasroosike“, mille nukud oli valmistanud festivali peakorraldaja.

Laupäeval jõuti üle vaadata ka Kärdla koduloomuuseum ja tagasiteel tehti peatus Käina kiriku varemete juures.

Muhu ja Pöide noortekeskuste koostöö eeldatavasti jätkub. Helen Pihli sõnutsi on oktoobris plaanis ühine õudusfilmide vaatamise öö Tornimäel, kus nii saalikaunistused kui ka osalejad tulevad ürituse stiiliga kaasa.

Peagi jätkub nukuringide töö kahel saarel ka sellega, et toimuvad nukkude valmistamise õppepäevad teatrinukkude ja waldorf-nukkude meisterdamise algteadmiste omandamiseks. Esimesele õppepäevale oktoobris tuleb juhendajaks Margo Orupõld, suve poole saab koolitus järje laagrina Tallinna Vaba Waldorfkooli algatajahinge Maaja Kalle eestvedamisel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 38 korda, sh täna 1)