Lastega pered saavad tasuta loomi (1)

Jätkub Euromaja ja Taluliidu projekt „Saaremaa majanduse edendamine”, mille raames on saarlastele kingitud lambaid, lehmi ja mesilasi.

„Käesoleval aastal on projektitegevus jõudnud sinnamaale, et osalevad pered annavad oma loomade järglasi edasi uutele peredele,“ teavitas Triin Laaneväli Euromajast. Tema sõnul on endiselt eelistatud väiksemate majanduslike võimalustega paljulapselised pered või need, kus kasvab puudega laps. „Samuti on projekti osalema oodatud üksikvanemad,“ teatas ta.

Vätta mees Heiki Metsamaa annab sel aastal ära kuus utte ja ühe jäära. Kuna kaks aastat tagasi sai Metsamaa üheksa utte ja jäära, siis jääb tal välja jagada veel kolm utte. Samapalju kui antakse sulle, samapalju pead ka edasi andma. „Sel aastal sündis palju jäärasid,“ on Metsamaal kahju, et ei saa abivajajatele rohkem uttesid jagada.

Projekti peab Metsamaa väga heaks. „Ise oleks raske alustada,“ leiab neljalapselise pere pea.

Nimetatud projekt, mida rahastavad Ameerika ja Iiri heategevusorganisatsioonid Heifer Project International (heifer tähendab inglise keeles esimest korda tiinet mullikat) ja Bothar (Elus Kingitus), käivitati Eestis kõigepealt Saaremaal, kus seitse peret on saanud kokku 70 lammast, kuus peret igaüks lehma ja seitsmesse majapidamisse on jõudnud kokku 21 mesilasperet.

Tänaseks on projektitegevus jõudnud ka Hiiu- ja Viljandimaale.
Toetust soovivad pered saavad esitada avalduse Saaremaa Hoiu-Laenuühistule Tallinna 27 kuni 15. novembrini. Lisainfot saab telefonil 453 3132.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)